Sellel kolmapäeval avati HOP galeriis näitus „Live Streams”. Väljapanek on esimene osa seeriast, milles disainerid Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsak käsitlevad looduses ilmnevaid protsesse skulpturaal-tekstiilsetes installatsioonides.

Installatsioon näituselt „Live Streams”.

Installatsioon näituselt „Live Streams”.

Ligi kümne meetri pikkune käsitsi valmistatud kangas esitleb vaatajale looduse mastaapsust väikses ruumis. Muutused teoses kajastavad reaalajas ilmastikutingimusi, pulsseerudes ööpäevaringselt vastavalt Tallinna lahel tõusva ja vaibuva tuule tugevusele ning laine kõrgusele.

„Kunstnikud on loonud ruumi, toonud siia ühe peaaegu elus eseme ja palunud teil samuti ruumi tulla, et nii teie kui ka ese saaksid juurde ühe uue kogemuse. Et tema reageeriks sellele, mida teete teie − ning vastupidi. Dialoog? Ma ei läheks nii banaalseks. See siin on siiski midagi poeetilist,” tutvustab „Live Streams’i” näituse saatetekstis Eero Epner.

Ojavee ja Ulfsak on koostööna arendanud tekstiile alates 2013. aastast. Disainerite duo käekirja iseloomustab kaasaaegsete tehnoloogiate ja traditsionaalsete tehnikatega eksperimenteerimine.

Näitus jääb avatuks kuni 22. novembrini 2016.