Sel nädalavahetusel, 3.–5. augustini toimub Läänemere-äärses kuurortlinnas Narva-Jõesuus uuringuline festival „Kasva ja kõdune”, mis puudutab ökoloogia, kaasaegse kunsti ja ühiskondliku aktivismi lõikumispunkti.

Illustratsioon: Max Stropov

Illustratsioon: Max Stropov

Tänapäeval on looduskaitse ja loomaõiguste eest võitlemine muutunud lahutamatuks osaks ühiskondliku võrdsuse ja õigluse eest seismisel. Kaasaegne kunst nagu ka ökoloogia aitab loobuda antropotsentrismist ning muuta inimene üheks kummaliseks olendiks teiste kummaliste olendite ja asjade seas.

Festivalil „Kasva ja kõdune” avatakse näitus, kus esitatakse Eesti, Venemaa ja Suurbritannia tänapäeva kunstnike töid. Festivalil toimub ka avatud diskussioon kunstnike ja ökoaktivistide osalusel, ekskursioon linnas, butotantsu meistriklass, teetseremoonia, loeng heliökoloogiast ja veel mõndagi huvitavat. Festival on tasuta ning koha peal on võimalik telkida.

Festivali kuraatorid on Evi Pärn Tallinnast, Ania PsH Brightonist, kunstirühmitus {rodina} Sankt-Peterburgist. Festivali toetavad Narva-Jõesuu linnavalitsus ja MTÜ Art & Media.

Loe lisa Facebookist ja VKontaktest.