Täna, 15. aprillil algaval Kölni New Art Dealers Associationi (NADA) messil osaleb esmakordselt eesti kunstnik Katrin Koskaru.

Sam Martineau ja Katrin Koskaru Kölni NADA messil. Foto: Jessamyn Fiore

Sam Martineau ja Katrin Koskaru Kölni NADA messil. Foto: Jessamyn Fiore

Koskaru esindajaks messil on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK). Messil osalemine on esimene ühine projekt arenduskeskusele ja New Yorgis baseeruvale galeriile Rawson Projects, kes töötab eelkõige noorte, alustavate kunstnikega. Peamiselt abstraktseid maale loovad kunstnikud Katrin Koskaru ja Sam Martineau on töötanud messi jaoks välja ühise väljapaneku.

Katrin Koskaru on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ning omab magistrikraadi Londoni Kuninglikust Kunstikolledžist. Alates 2014. aastast elab kunstnik Pariisis. Katrin Koskarule on see tänavu kevadel teine väljaastumine rahvusvahelisel kunstimessil – galerii Pascaline Mulliez kutsel osales ta oma teostega ka 26–29. märtsini toimuval Pariisi messil Art Paris.

New Art Dealers Association Kölnis on noortele galeriidele suunatud eduka messisarja kolmas väljaanne New Yorgi ja Miami kõrval koostöös Art Cologne’i nimelise maineka messiga. Tegemist on põneva formaadiga, sest individuaalsete galeriide asemel osalevad kunstnikke esindavad platvormid ühiselt kureeritud väljapanekutega, julgustades koostööd erinevate riikide ning alustavate ja juba tuntud galeriide vahel. Messist võtab tänavu osa 200 galeriid 23 riigist ning külastajaid oodatakse viiel päeval kokku 60 000 ringis.