Tallinna alternatiivmuusika klubis Kauplus Aasia esitletakse 22. augustil Lasnamäe betoonplokkide vahel kasvanud duo L STEELO kauamängivat „Tallinna kõrgeimal mäel”, antakse hoogu kodumaa muusikamaastikul unarusse jäänud vana kooli hiphopile ja tuuakse huvilistele lähemale karget urbanistlikku olustikku.

L STEELO. Foto: Ingvar Kassuk

L STEELO. Foto: Ingvar Kassuk

Tänavakunstist ja magalarajoonide süngusest inspireeruv räpiduo L STEELO andis hiljuti välja debüüt-kauamängiva, mis kannab nime „Tallinna kõrgeimal mäel”. Plaadile on jäädvustatud heliline läbilõige kümnest aastast, peegeldades seeläbi kümnendi jagu Lasnamäe põrandaaluse hiphopi olemust. Kultuurilises kontekstis on see album oluline verstapost, kuhu on panustanud hulk inimesi, kelle süda kuulub hiphopile. Just sellist vaibi ongi Kauplus Aasias toimuval peol Rap Ruckuz oodata.

Lavalaudadele ja DJ-puldi taha astuvad ka L STEELO head sõbrad. Keilas sirgunud 90ndate hõnguga räppi viljelev Manipulated Mindz, Tabasalu kandist pärit noorema generatsiooni räpipunt Original Headz, vinüülikollektsionäär ja melomaan DJ Peeter Vares ning dubstep’i suursaadik, L STEELO DJ ja biidimees Slin.

Manipulated Mindz alustas tegevust 2010. aastal, nende diskograafiasse kuuluvad kaks täispikka albumit ja digi-EP. Nende viimatine kauamängiv „Hardkoori poole pealt” ilmus vähem kui kuu tagasi. Just oma värsket muusikat mehed esitama hakkavadki. L STEELO plaadiesitluskontserti tulevad toetama ka asjaarmastajad, vana kooli hiphopist inspireeruv punt Original Headz, kes on üritusel üles astuvate artistide nimistust ehk kõige salapärasemad.

Plaadiesitlus toob publikuni kamaluga lihvimata räppi selle kõige puhtamas vormis. Kaasahaaravate boom bap’i instrumentaalide ja enesekindla räppimise koosmõju viib kuulaja urbanistlikku olustikku, paneelmajade vahele.

Üritus Facebookis.