Järgmisel neljapäeval, 28. septembril kell 17.00–19.34 etendab Kaspar Aus Kiisa rahvamajas koreograafiat „Solo Nullist Nulli”.

Kaspar Aus. Foto: Inese Emma Klovina

Kaspar Aus. Foto: Inese Emma Klovina

„See oli eelmisel talvel. Tulime Kiisa lähedalt suvilast sooja, et rongiootel süüa ja jalga puhata. Rahvamaja tundus modernne avara põrandaplatsi ja teatrilavaga. Sammastele toetus rõdu, mille all ümara lauakese ääres kogu see aeg istusimegi. Sealt sai hästi ruumi vaadelda. Lääneküljel pikalt horisontaalselt mööda põrandapinda kulges klaassein otse õhtupäikesesse. Diagonaalis selle vastas oli aga garderoob. Tõusin püsti, et korraks uudishimust piiluda suletud lavakardinate taha tühja ruumi, sõber jäi minust eemale laua taha istuma. Ja kui ma sealt pimedast valgusesse tagasi naasesin otse kahe erkpunase kardina vahelt, siis tajusin enda kohalolu tema pilgus. Pärast ekslikult rongipeale koos tormates ma komistasin ja kukkusin kõhuli maha. Ta haaras minu paremast käest nagu haaraks lapsest, et teda uuesti jalule aidata. Oli üks piinlik hetk.”

See koreograafia on liikumistele, mis tekivad kuulates, sarnaselt inimese ja ruumi märkamisele õigel ajal õiges kohas eelmisel talvel. Need helid on minus paari viimase aasta jooksul, alates oma sünnist, omandanud inimese sisemise muutumise kuju. Usun, et just sellist tähendust võiks tajuda kui kuulata Paul Beaudoin’i heliteost “Shakti”. Aega on täpselt kaks tundi ja kolmkümmend neli minutit. Vabadus on käia ruumis ringi, siseneda ja sealt lahkuda just endale sobival hetkel meil kõigil. Olen nüüdseks õnnelik, et oskasin tajuda ja märgata koreograafiat reaalselt elus olemasolevates seostes inimese, heli ja ruumi vahel.

Kiisa rahvamaja asub aadressil Kurtna tee 8. Kiisale saab nii esituse alguseks kui ka selle kestel Balti jaamast rongiga edela suunas ja Estonia teatri eest SAMAT bussiga nr 219. Lisaks saab loomulikult autoga ja isegi kergliiklusvahendiga. Reis mootori jõul kestab tavaliselt natuke üle poole tunni.

Loe koreograafi Kaspar Ausi kohta lisa tema kodulehelt.