Teemu Mäki „Muutujad” („Transformations”) võtab dokumentaalteatri keeles jutuks soolise identiteedi. Etendused toimuvad 25. ja 26. septembril Tallinnas Vaba Lava teatrisaalis ning 28. septembril Tartus ERMi teatrisaalis.

„Muutujad". Foto: Teemu Mäki & Transforces

„Muutujad". Foto: Teemu Mäki & Transforces

Kohtume viie transsoolise näitlejaga, kes räägivad oma kogemusest seoses soo määratlemisega. Laval on nii inimesi, kes on viinud oma füüsilise soo vastavusse identiteediga, kui ka neid, kes ei soovi üldse enda sugu määratleda. Lavastus tegeleb maskuliinsuse ümberkirjutamisega, naiselikkuse ja soolise mitmekesisuse teemadega ning tõstab õhku küsimuse, kes üldse võib defineerida sugu ja mis võivad olla sellise defineerimise tagajärjed.

Lavastuse peategelaseks on Helsingis tegutsev stand-up koomik Jamie MacDonald. Jamie on Kanada päritoluga transsooline mees, kes avab kõige põhjalikumalt oma soolise identiteedi loo. Peale stand-up’i lähenetakse lavastuses teemale intervjuude, performance’i, tantsu- ja sõnateatri kaudu. Lavale jõudnud lood on tihti korraga nii dramaatilised kui ka koomilise alatooniga.

Pärast 26. ja 28. septembri etendust toimuvad avatud diskussioonid osalejate, publiku ja vastava valdkonna ekspertide vahel. Etendused on eestikeelse tõlkega.

Vaata lisa Vaba Lava kodulehelt.

Lavastust on võimalik ka Hooandjas toetada kuni 22. septembrini.