Sari saab alguse tuleva nädala esmaspäeval, 26. jaanuaril kell 19:00 ning avafilmiks on Zachary Heinzerlingi „Cutie and the Boxer“, mis tunnistati Sundance’i filmifestivalil parimaks dokumentaalfilmiks ning kandideeris ka Oscarile. See on intiimne ja võimas kaemus elust, kunstist ning kunstnike elust.

Kaader filmist

Kaader filmist

Filmi kangelasteks on New Yorgis resideeruv värvikas abielupaar – avangardi ikoon Ushio Shinohara ja tema graafilisest disainerist naine Noriko. Kunstniku ja tema muusa kirglik abielu on kestnud juba 40 aastat, täpselt sama kaua on Ushio tegutsenud Brooklyni erinevates stuudiotes ning galeriides. „Kunst on nagu deemon, mis võtab su elu üle võimust,“ ütleb Ushio.

„Cutie and the Boxer“ on emotsionaalne film loovusest, see on suur armastuslugu täis kirge ja viha ning loobumisi ja taasleidmist. Ja kõne all ei ole ainult inimeste omavahelised suhted, vaid suhted kunsti ja loomesse laiemalt. Filmile eelneb sissejuhatus.

„Sõpruse dokiõhtud“ keskendub autoridokumentaalidele ja selle eesmärk on tuua publikuni omanäolised, huvitavad ja haruldased filmipärlid ning tutvustada dokumentaalfilmi žanrit, tuues ekraanile selle paremiku nii kaugemast minevikust kui ka viimastest aastatest. Filmisarja programm varieerub dokumentaalfilmide klassikalisest mõistest kuni detailselt taaslavastatud sündmuste ja puhta fiktsioonini.

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid. Täpsem info kino Sõpruse kodulehel
Üritusega saab liituda Facebookis