14.–16. novembril osaleb Pariisis toimuval kunstiraamatumessil Offprint Paris 2014 esimest korda ka Eesti kunstiraamatute kirjastus Lugemik.

Lugemik: Anu Vahtra ja  Indrek Sirkel. Foto: Mikk Heinsoo

Lugemik: Anu Vahtra ja Indrek Sirkel. Foto: Mikk Heinsoo

Pariisis esitleb Lugemik Jaanus Samma äsja ilmunud uut trükist „Hair Sucks!”, millest valmis spetsiaalselt Pariisi raamatumessi jaoks ka prantsuskeelne versioon. „Hair Sucks!” on käsitsi kootud kampsunite seeria, mille mustrid põhinevad linnaruumist leitud kritseldustel ja grafitidel. Raamat sisaldab 15 fotot 16 kampsunist ning plakatiformaadis mustrilehte 13 erineva kudumismustriga. Jaanus Samma, kes esindab Eestit ka järgmisel aastal Veneetsia Biennaalil, on koos valitud kampsunitega messil kohal, et kõigile huvilistele oma projekti lähemalt tutvustada.

Eelnevalt ilmunud trükistest on messil esindatud väljaanded järgnevatelt autoritelt: Dénes Farkas, Laura Kuusk, Paul Kuimet, Tõnis Saadoja, Jan Tomson, Tuukka Kaila, LeRoy Stevens, Mari Laanemets, Marge Monko, Kadri Noormets, Johan Tali, Johanna Jõekalda, Siim Tuksam, Anna-Stina Treumund, Ronald Pihlapson, Flo Kasearu, Mark Raidpere, Marko Mäetamm, ja Merike Estna.

Offprint Paris on Euroopa üks suurimaid kunstiraamatute messe, kus osaleb tänavu üle 130 kunsti, fotograafia, disaini ja eksperimentaalse muusika väljaandmisele keskenduva kirjastuse rohkem kui 20 erinevast riigist. Messi raames toimub näitus „Disarming Design from Palestine”, mille kuraator on ka Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonnas õpetanud Annelys de Vet. Selleaastase messil osalejate valiku on kureerinud Yannick Bouillis, Charlotte Cheetham ja Maxime Guitton.

Lugemik on Tallinnas tegutsev iseseisev kunstiraamatute kirjastus, mille asutasid 2010. aastal graafiline disainer Indrek Sirkel ning kunstnik Anu Vahtra.