30. oktoobril kell 18.00 avatakse Tallinna Kunstihoone Galeriis näitus „Kampsunipood Hair Sucks” – see on pop-up pood, kus vaatamiseks, proovimiseks ja ostmiseks väljas rikkalik kollektsioon kampsuneid, mille mustrina on kasutatud linnaruumist leitud kritseldusi ja grafiteid.

Tegemist on 2012. aastal alguse saanud piltmustriga kudumite seeriaga. Kampsunitesse kootud kujundid ja tekstid on pärit nii Tallinnast kui ka teistest Euroopa linnadest ning on ühel või teisel moel seotud seksuaalsuse või queer-teemadega. Kõik kampsunid on tähistatud mustri aluseks oleva kujutise asukohaga ja vahendavad seeläbi kunstniku subjektiivset linnaruumikogemust.

Näituse tahtlikult hübriidne vorm ähmastab piire kujutava kunsti ja disaini vahel. Galeriides tavaliselt eksponeeritav elitaarne kunst on sedapuhku käepärane ja tarbitav. Pood näitusesaalis ei ole kriitika valitsevate tarbimisharjumuste pihta. Vastupidi, tarbimiskeskkond muudab galerii turvaliseks ja võib seeläbi avardada võimalikku külastajateringi. Näitus jätkub kõigi nende seljas, kes soetavad endale kampsuni ja kannavad seda avalikus ruumis.

Näitusega käib kaasas kataloog/käsitöövihik, mille annab välja kirjastus Lugemik. Trükise esitlus toimub näituse avamisel.

Kudujad: Anu Schotter, Mare Tralla, Olja Shapovalova, Epp Hõrak, Kitti Einseln, Mari Prekup, Katarina Meister, Raune Kobin, Johanna Rõigas, Inga Prokotjeva, Kirke Kangro, Anna-Magdaleena Kangro, Maret Sirkel ja Anu Mulla.

Näituse leht Facebookis.