Eesti ja teiste maade eksperimentaalkirjandust välja andev kirjastus ;paranoia esitleb sel nädalal oma kuuendat trükist – Tartu psühhedeelseks geeniuseks tituleeritud Psaiko uut raamatut „PSAIKO”. Esitlused toimuvad kolmes linnas: Tallinnas, Pärnus ja Tartus vastavalt täna, homme ja ülehomme. Raamatuesitlused toimuvad etenduste vormis, kus peaosas on Kanada trubaduur Dora Bleu.

PSAIKO

PSAIKO

Psaiko nime all tuntakse endist Tartu Lasteteatri näitlejat ja lavastajat, praegust luuletajat, elukunstnikku ja tänavaterroristi Aldar Talvistet. „PSAIKO” on autori esikraamat, milles sisalduvat luulet ja proosat ning autorile omast visuaalset esitusviisi – joonistusi, skeeme, valemeid ja muid spontaanseid ülestähendusi – on kogutud 2000ndate aastate algusest peale. Psaiko tekstid on kõige mõjuvamad autori elavas esituses. Raamat ilmub eesti keeles, limiteeritud tiraažis 60 koopiat.

Raamatut müüakse kohapeal esitlushinnaga, saadaval on ka eelmised ;paranoia kirjastuse poolt avaldatud raamatud. Tallinna esitlus leiab aset Von Krahli baaris (Rataskaevu 10) ja algab kell 20.00, Pärnus esitletakse raamatut Pärnu Keskraamatukogus (Akadeemia 3) algusega kell 18.00 ning Tartus klubis Arhiiv (Vanemuise 19) algusega kell 20.00.

Kolmes linnas toimuval raamatuesitlustel esineb ka oma Euroopa tuuril Eestit läbiv Kanada muusik Dora Bleu, kes tegeleb isiklike ja intiimsete kogemuste uurimisega, vahenditeks akustilise kitarri veidrad kajad ja oma hääl. Dora looming pole läbinisti komponeeritud ega ka improviseeritud, tema laulude eesmärk on lõhkuda žanrite piire, segada lugudejutustamist ja teksti trauma, haavatavuse ja toorusega. Ajakiri The Wire iseloomustab Dora muusikat: „Ta koob pikaldasi jutukangaid.. üldine meeleolu on pahatahtlik ja tume… Tema helikeel on sama lohutav kui silmuse krudin, mida pingutab keerlev laip.”

Kirjastus ;paranoia, mis loodi 2014. aasta alguses, on tänaseks välja andnud viis teost.