Juba homme, 24. oktoobril kell 10.05 kõlab Klassikaraadio eetris uue kirjandussaate „Gogol” avasaade.

Team „Gogol” kusagil Kadriorus, (vasakult) Kaisa Ling, Gogol, Maia Tammjärv. Foto: Priit Mürk / ERR

Team „Gogol” kusagil Kadriorus, (vasakult) Kaisa Ling, Gogol, Maia Tammjärv. Foto: Priit Mürk / ERR

Ja nõnda hakkabki nüüd olema, et üle laupäeva ehk kaks korda kuus alustame laupäevahommikuid pannkookide ja „Gogoliga”. Saadet juhib mitmekülgne multitalent Kaisa Ling ning toimetab Müürilehegi veergudelt tuttav Maia Tammjärv.

Avasaates kuuleme luuletaja Andra Teede, kirjandusteadlase Johanna Rossi ning kirjandusteadlasest luuletaja Piret Põldveri hääli ja mõtteid, aga pikemalt või põgusamalt tuleb juttu ikka ka teistest autoritest ja nende teostest: Elo Viidingust, Mudlumist, Rein Kuresoost, Ülar Ploomist

Kogu projekti sümboolseks teenäitajaks on mõistagi suur ukraina-vene kirjanik Nikolai Vassiljevitš Gogol, kelle näidendid ja jutustused on veel kakssada aastat pärast autori surma ärksamatele mõtlejatele eeskujuks. Nii püüab uus saadegi tegeleda nii päevakajalisemate kui ajatumate teemadega. Sõna saavad autorid, tõlgendajad ja tõlkijad, praktikud ja teoreetikud, kõlavad analüüsid ja arvamused, aga ka spekulatsioonid ja ennustused. Kohtuvad kõrge ja madal, kusjuures võimalust mööda püütakse vältida surmtõsidust.

Saate koduleht: https://klassikaraadio.err.ee/1144385/gogol
Saate Facebooki leht: https://www.facebook.com/gogolkirjandussaade/