Täna, 14. jaanuaril kell 18 avatakse Pelgulinnas galeriis Positiiv filmirežissööri, produtsendi ja õppejõu Ülo Pikkovi esimene isikunäitus „Kõik on hästi, kallis!”.

Detail näituselt. Ülo Pikkovi erakogu

Detail näituselt. Ülo Pikkovi erakogu

See on omamoodi austusavaldus filmile kui materjalile. Väljapaneku aluseks on mahakantud filmijäägid, kinofilmide alguse ja lõpu kulunud rakordid, mis ei ole olnud kunagi mõeldud vaatajatele esitamiseks.

Ülo Pikkov on aastaid kogunud filmilintidele jäädvustatud tehniliste markeeringutega materjali, mis on mõeldud projektorioperaatori abistamiseks.

„Audiovisuaalne kultuur levib ja areneb jõudsamalt kui kunagi varem ja nii on klassikaline filmilint sunnitud taganema digitaalsete lahenduste ees. Filmilint, mis kunagi oli filmi sünonüümiks, kannab täna eelkõige nostalgia- ja minevikuassotsiatsioone,” selgitab Pikkov. „Enamasti lõppevad filmid tiitriga „The End” ning pärast seda film kaob. Kui digitaalsed filmid nii lõpevadki, siis filmilindile jäädvustatud lood mitte: pärast lõputiitrit jätkub film veel umbes 4‒6 sekundit. Soovin näidata filmilindi emulsiooni- ja värvikihtide olemust, erinevaid kadreeringuid ning filmikoopia korduvast esitamisest tekkinud kulumisjälgi.”

Lisainfot leiad galerii Positiiv kodulehelt.