Kõik on hästi, kallis!

Täna, 14. jaanuaril kell 18 avatakse Pelgulinnas galeriis Positiiv filmirežissööri, produtsendi ja õppejõu Ülo Pikkovi esimene isikunäitus „Kõik on hästi, kallis!”.


Täna, 14. jaanuaril kell 18 avatakse Pelgulinnas galeriis Positiiv filmirežissööri, produtsendi ja õppejõu Ülo Pikkovi esimene isikunäitus „Kõik on hästi, kallis!”.

Detail näituselt. Ülo Pikkovi erakogu

See on omamoodi austusavaldus filmile kui materjalile. Väljapaneku aluseks on mahakantud filmijäägid, kinofilmide alguse ja lõpu kulunud rakordid, mis ei ole olnud kunagi mõeldud vaatajatele esitamiseks.

Ülo Pikkov on aastaid kogunud filmilintidele jäädvustatud tehniliste markeeringutega materjali, mis on mõeldud projektorioperaatori abistamiseks.

„Audiovisuaalne kultuur levib ja areneb jõudsamalt kui kunagi varem ja nii on klassikaline filmilint sunnitud taganema digitaalsete lahenduste ees. Filmilint, mis kunagi oli filmi sünonüümiks, kannab täna eelkõige nostalgia- ja minevikuassotsiatsioone,” selgitab Pikkov. „Enamasti lõppevad filmid tiitriga „The End” ning pärast seda film kaob. Kui digitaalsed filmid nii lõpevadki, siis filmilindile jäädvustatud lood mitte: pärast lõputiitrit jätkub film veel umbes 4‒6 sekundit. Soovin näidata filmilindi emulsiooni- ja värvikihtide olemust, erinevaid kadreeringuid ning filmikoopia korduvast esitamisest tekkinud kulumisjälgi.”

Lisainfot leiad galerii Positiiv kodulehelt.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Ehedad elamused animafilmis tekitavad õõva
Joonistused esimesest animadokumentaalist „Lusitania uppumine”. Autor: Winsor McCay
Joonistus esimesest animadokumentaalist „Lusitania uppumine”. Autor: Winsor McCay

Ehedad elamused animafilmis tekitavad õõva

Animafilmi traditsiooniline roll on olnud eelkõige fantaasiate, muinasjuttude ja utoopiate kujutajaks olemine, ent nüüdisajal üha populaarsemaks muutunud digitehnoloogiad võimaldavad luua animatsiooni kaudu üha realistlikumaid virtuaalmaailmu.
Visuaalne deliirium, uusrikka unenäod ja paljad postipoisid Animated Dreamsil
Kaader filmist „Fatcula”

Visuaalne deliirium, uusrikka unenäod ja paljad postipoisid Animated Dreamsil

November on eesti rahvakalendris filmikuu. Soojas ja pimedas kinosaalis on tunduvalt meeldivam oma aega veeta kui kuskil külmal tänaval, tuul kajakaid ja kõdunenud lehti vastu vahtimist keerutamas. 16.–20. novembrini toimuv animatsioonifestival Animated Dreams toob programmis…
Uus Tartu kunst: Kadri Asmer
Autor: Siim, Ludmilla (s. 1938) Nimetus: Rand Signatuur all paremal: L SIIM 72 Dateering: 1972 Materjal: lõuend Tehnika: õli Mõõtmed: 165×199,6
5 min

Uus Tartu kunst: Kadri Asmer

Kadri Asmer on kunstiajaloolane ja -kriitik ning kuraator. Tartu Kunstimuuseumis avatakse 13. detsembril tema kureeritud näitus „Isekeskis. Naine kujutamas naist”, mis eksponeerib eesti naiskunstnike teoseid kümnenditest 1920–1980. Näitus keskendub naiste elu stseenidele, mida kunstnikud on kujutanud või tõlgendanud kunstikeele kaudu.
Müürileht