Eesti Filmi Instituut (EFI) ja Kultuurkapital koostöös Eesti Rahvusringhäälingu, Kanal 2 ja TV3ga valisid välja kolm tootmisesse minevat madalaeelarvelist mängufilmi.

Kaader taanlaste menuteosest „Klassefesten”

Kaader taanlaste menuteosest „Klassefesten”

Aasta alguses väljakuulutatud konkursile laekus 21 stsenaariumi, mille hulgas leidus nii rahvalikke komöödiaid ning art-house filme kui ka kung fu’d, ulmet ja romantikat. Konkursi viieliikmeline žürii valis välja kolm tootmisesse minevat täispikka mängufilmi rahastusega 120 000 eurot filmi kohta (EFI 40 000, Kultuurkapital 40 000, telekanal 40 000 eurot).

Thrillerlik „Ema” on lugu sellest, milleni võib viia aastatepikkune enesepettus, täitumata unistused ja armastuse puudus. Filmi keskmes on tulistamise tagajärjel koomasse langenud täiskasvanud poja eest hoolitsev naine, kes seisab silmitsi terve väikelinnatäie inimestega, kes üritavad tema pojaga juhtunu mõistatust lahendada. Filmi režissöör on Kadri Kõusaar, stsenarist Leana Jalukse, produtsent Aet Laigu ning filmi toodab stuudio Meteoriit Film. „Ema” telepartner on Eesti Rahvusringhääling.

Komöödia „Klassikokkutulek” räägib kolme sõbra probleemidest keskeakriisi lävel. Mehed saavad kutse gümnaasiumi lõpetamise 25. aastapäevale. Üle tüki aja koos olles tunnevad nad end taas 18-aastastena, kuid maailm ja nende füüsis on ometigi 25 aasta võrra vanemad. Filmi edukas originaalversioon „Klassefesten” pärineb Taanist ning selle remake „Luokkakokous” linastus üliedukalt Soome ekraanidel. Eestile kohandatud versiooni režissöör on René Vilbre, produtsent Kristian Taska ning tootja Taska Film, filmi kaastootja on Ilkka Matila (MRP Matila Röhr Productions, Soome). Projekti telepartner on Kanal 2.

Tragikomöödias „Õnn tuleb magades” otsib stsenarist-režissöör Mart Kivastik vastust küsimusele, kas neljakümnesel lahutatud naisel, kes on elanud läbi oma elu halvima päeva ja leiab end hommikul võhivõõra mehe voodist, on mingitki lootust. Ja leiab, et kui on õnneliku lõpuga lugu, võib lootust olla küll. Filmi produtsent on Anneli Ahven ning seda toodab stuudio Kopli Kinokompanii. Projekti telepartner on TV3.

EFI peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins märkis, et valitud filmid tõusid teiste hulgast esile hästi komponeeritud ja eelkõige laiemale vaatajaskonnale mõeldud lugudena, millest olid huvitatud kõik kolm telekanalit. Teisalt vastasid kõik kolm projekti etteantud rahastustingimustele ehk neid on võimalik nii väikese toetusega ka teostada.

Filmid linastuvad 2016. aasta teisel poolel kinodes ning jõuavad seejärel teleekraanidele.