Kätte on jõudmas uue kooliaasta algus ning akadeemilises rütmis hingab ka Tartu kultuurielu. Järjekorras kaheksateistkümnenda Genialistide Klubi hooaja avapaugu teevad reedel, 1. septembril Florian Wahl, Erkki Hüva, Darkside ja Marco Tasane.

Kujundus: Marilin Ahvenainen

Esinema on palutud küllaltki ekstravagantne seltskond kohalikku ning vähemkohalikku avangardi. Üle 5 aasta on taas laval Erkki Hüva, ilming Tartu vaimust, avaliku elu tegelane, aktsionist, vabaõhu-judokas, ilukõneleja, näitleja ja trubaduur. Jaan Jürgen Klaus on temast teinud portreefilmi „Sinitäheke” ja humoreski „Erkki Hyva läheb Tallinna”. Kontserdiga tähistab Erkki oma tulevast 58. sünnipäeva! Lilli palus maestro tuua sülega. Erkki esinemised on alati etteaimamatud ehk kunagi ei tea, kas ta mängib kitarri, klaverit või hoopis räpib!?

Lisaks paneb lavalauad värisema Florian Wahl, kelle muusika pakatab huumorist ja hullusest. Teda painavad sürreaalsed suurusluulud ning dekadentsi vaimud. „Koomiline, ikooniline, perversselt armas ja hüsteeriliselt rahustav,” seisab Floriani biograafias. Seekordne etteaste on lavastuslik kontsert, kus on muusikat, koreograafiat ning mitte mingit tühja passimist. Bänd koosneb sürreaalsetest olevustest, kes paljastavad GenKlubi tumeda mineviku ja plahvatavad koos miljoniks kromosoomiks. Maha jäävad pritsmed ning inglitolm!

Samuti esineb üle mitmete aastate Tartus pime artist Darkside, tuntud kui üks väheseid eesti electro-funk muusikuid, kes tuleb sel korral lavale pisut techno’sema kavaga.

Neile apelleerib oma kuulsate kooliteemaliste lugudega „Kooli kooli kooli” ja „Spordipäev” ka Marco Tasane, et kõigil algaks kooliaasta hästi. 

Enne ning pärast artiste mängib kõik uued ja vanad tuntud hitid ette Vikerpeo dünaamiline duo DJ Kristina ja Rassel. Esimese korruse saali teeb tempokaks DJ Alan (Vikerruum, Lollipop).

Üritus Facebookis