Kosmikud – Morbiit (Viska Mulda, 2020)

Kosmikud on andnud välja uue albumi, mis kannab kaamosele kohaselt pealkirja „Morbiit”.

Kosmikud on andnud välja uue albumi, mis kannab kaamosele kohaselt pealkirja „Morbiit”.

★★★☆☆

Aga kuidas muudmoodi saakski bänd nimetada enda loomingut perioodil, kui teist korda on sunnitud üle elama bändikaaslase igavest kaotust – ainus, mis jääb, on BEAT! Loe: morbiit!

Kosmikud on alati tantsinud elu ja surma altaril ning pakkunud sellega rõõmu ja leevendust kõigile kuulajatele – jäädes ise sõnumitoojateks, et meil oleks kergem üksteist mõista. Ei mingit imiteerimist. „Morbiidi” puhul on tegemist sügavat rokisaundi ja tähendust kandva teosega, millest immitseb toorest depressiivset, aga hetkedel ka helgemat loomingut heas Kosmikute kastmes.

Album ei ole seekord nii lõbusalt või irooniliselt kontseptuaalne, nagu oli nende viimane, aga see ei ole halb. Tempo tõuseb plaadi keskel, kui bänd tuletab sulle meelde, et nad on tasemel nii sisult kui ka vormilt, sest „Emad tuhad, isad söed” on lahe valem minoorsest power-salmist ja inglipopi mažoorsest refräänist, millele toetub omakorda üpris kurjakuulutav sõnum. Mida edasi plaat ketrab, seda enam see hinge kriibib. Tekib teatud raskus ja tunne, nagu keegi kuuleks sind, aga ei saa sinust aru, ent samas mõlemad te tunnete (kui üldse veel midagi tunda on) valu. Jutt käib muidugi albumi esimesest singlist ja see astub täpselt nii, nagu sa arvad, et see astub. Mõneti ongi Kosmikud tabanud oma žanris naelapea pihta – kuulajale pakutakse täpselt nii palju ja õiges koguses, et ei ole halb kuulata ja ei ole ka ohtu, et hakkab igav. Maitsekas ja seda võib juba kaheksandalt plaadilt ka eeldada. Jään huviga live’i ootama. 

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

DND – Kesköine (Gramophonetree, 2020)

DND – Kesköine (Gramophonetree, 2020)

Aasta lõpp võib mõjuda rusuva ajana – vähesed päikesetunnid ja külm õhk. Kolmainsuse saavutamiseks on mõttekas segada kompotti ka värske masendusmaiguline muusika. DND plaat „Kesköine” on selle otsekohese ülesande jaoks kui rusikas silmaauku.
Taak – Põgenemiskatse (2020)

Taak – Põgenemiskatse (2020)

Eesti pikima ajalooga doom-bänd on kulgenud alati pigem selle žanri äärealadel.
huerequeque – huerequeque (Trash Can Dance, 2020)

huerequeque – huerequeque (Trash Can Dance, 2020)

Tean, et ma midagi ei tea. See Sokratese pickup line võib praeguses kontekstis kohatu tunduda. Kui ei tea, siis guugelda. Aga kui Google ei aita?
Müürileht