Ideest „More sounds, less music” juhinduv festival Kukemuru Ambient toimub käesoleval aastal 7.–8.augustil juba tavapäraseks saanud Kukemuru metsalagendikul Järvamaal, Türi vallas. Peaesinejana astub käesoleva festivali raames üles 70ndate keskpaigas alguse saanud Sheffieldi kultusbändi Cabaret Voltaire’i liikme ja BBC keskkonnahelide salvestajana tuntud Chris Watson.

Chris Watson. Foto: erakogu

Chris Watson. Foto: erakogu

Festivali läbivaks ideeks on erinevate kultuuritahkude nagu muusika ja visuaalse ning kujutava kunsti loomulik presenteerimine Eestis enim levinud looduslikus keskkonnas – metsas – ning seeläbi sidususe tekitamine kaasaegse kultuuri ja looduse vahel.

Kukemuru Ambienti tänavusest kavast leiab esinejaid Suurbritanniast, Indiast, Tšiilist, Saksamaalt, Soomest ja Eestist. Peaesinejana astub käesoleva festivali raames üles 70ndate keskpaigas alguse saanud Sheffieldi kultusbändi Cabaret Voltaire’i liikme ja BBC keskkonnahelide salvestajana tuntud Chris Watson.

Esimese festivalipäeva olulisemaks esinejaks on Essexist pärit ja nüüdseks juba taaskogunenud Briti duo Ultramarine, kes 90ndate alguses nautis elektroonilises muusikamaailmas üleilmset tähelepanu ning võttis soojendusesineja rollis osa Islandi lauljatari Björki maailmaturneest.

Samuti saab Järvamaa metsarüpes kahe festivalipäeva jooksul kuulda eksootilist lähenemist trip-hop-oodidele ning sügavale elektroonikale Tšiilist, eksperimentaalsete rütmiskeemidega mängimist Indiast ja Saksamaalt; Eesti/Soome taustaga akustilise punktroonika viljeleja Pastacas joonistab Kukemuru publiku kõrvadesse spetsiaalselt „ambient’i kujutava kunstiteose” ning kohalikest muusikutest on esindatud Liisa Hirschi lähenemine avangardsematele helimaastikele, Joel Tammiku orgaanilised ekslemised metsaradadel, plaadifirma Processed eestvedaja Margus Löwe uusimad katsetused Exit Safe Mode’i nime alt ning Kaido Kirikmäe esitleb festivalil oma uut heliplaati.

Lisaks muusikale saab festivali raames osa avalikust Ööülikooli salvestusest, hoolikad otsijad leiavad metsasügavusest üles ambient-teatri, öösel kutsutakse publikut võsakinno, samuti toimuvad erinevad loengud ja töötoad, endiselt voolab festivalimuru vahetus läheduses karastava veega jõgi ning avatud on Kukemuru kohvik.

Värsket infot festivali kohta leiad Kukemuru Facebooki lehelt.