Sel nädalavahetusel, 15.–16. septembril toimub Raplas teist korda kultuurifestival Särin, mille mitmekesisest programmist leiab nii muusikat, teatrit, kirjandust, kunsti kui filmi.

Kristiina Ehin. Foto: press

Kristiina Ehin. Foto: press

Põhirõhk on, nagu ikka, Raplamaaga seotud artistide loomingul. Festival toimub endistes Rapla Autobaasi ruumides, kuhu on nüüdseks pesa teinud Kultuuriklubi BAAS ja Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus. Lavale astuvad ligi 20 artisti, nende seas poetess Kristiina Ehin koos Ly Seppeliga, ansambel Ans. Andur, DJ Vaiko Eplik, rootsi luuletaja Pär Hansson jpt.

Programmiliselt on oma abikäe ulatanud ka Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus Kairi Orgusaare ja Riin Palloni eestvedamisel, kelle poolt Särina ajaks loodud näitus on liikuvate, interaktiivsete ja vaatajaga suhtlevate teoste väljapanek.

Kirjandusprogrammis toob kirjanik, tõlkija ja luuletaja Mathura Raplas publiku ette lugude- ja luuletundjad siit samast ja üle meregi. Näitleja ja lavastaja Loore Martma kostitab vaatajaid eestimaalase suure lemmiku ehk teatriga ning Särinal toimub ka tema uhiuue luulelavastuse „See Uluja Tuul” esietendus. Lavastuses saavad kokku Mathura kirjandusprogramm ja Loore teatriprogramm, sest tegemist on nende kahe loomingu sulandumisega üheks tervikuks.

Rapla päritolu režissöör Jürgen Volmer pakub vaatajale aga filme, mille autoriteks on siinsel maal kasvanud filmiinimesed. Muusikaprogrammi koostaja on festivali juht Maili Metssalu ning sealt leiab nii džässi, folgi, progeroki, popi kui ka alternatiivmuusika artiste.

Täpsema kava ning pileti- ja transpordiinfo leiab siit.