Eesti ainus rändav kultuurifestival ja Kultuuri Tegu 2019 nominent Võnge toimub sel aastal 2. ja 3. juulil Tõrva vallas Sooglemäel, tulevase Mulgi Elamuskeskuse asukohas.

Foto: press

Võnkujaid ootab ees kaks pikka suvepäeva täis maitseid, kunsti, kultuuri, festivalimelu ja muusikat. Teiste seas astuvad lavale Lexsoul Dancemachine, Rita Ray, Lenna, Puuluup ja Erki Pärnoja ning põnevad artistid mujal maailmast, sealhulgas L’Impératrice ja S+C+A+R+R Prantsusmaalt, The Mauskovic Dance Band Hollandist, Coops Suurbritanniast, Jay-Jay Johanson Rootsist ja Jesse Markin Soomest.

 „Enamuse Euroopa festivalikorraldajate mõtted on täna juba järgmises suves. On äärmiselt hea meel, et tänu meie formaadile, mastaabile ja paindlikkusele saame olla üks esimesi festivale, mis juba juuli algul nii kireva ja mõnusa rahvusvahelise esinejate nimistu suudab kokku tuua,” on Võnke peakorraldaja Tarmo Sikk elevil.

Nagu ikka, tutvustatakse külastajatele ka uut toimumispaika. Tänavu on selleks tulevase Mulgi Elamuskeskuse asukoht, Sooglemäe suurtalu Ala külas Tõrva vallas. „Tegemist on kohaga, kuhu kerkib tulevaks aastaks Mulgimaa pärandit ja kaasaegset innovatsiooni ühendav Mulgi Elamuskeskus, millest saab Lõuna-Eesti üks olulisemaid tõmbenumbreid. Pakkumine pidada festival Tõrva vallas tuli kohalikult vallavalitsuselt, kuna Võnkes nähakse olulist tõuget piirkonna tutvustamisel ja turismielu edendamisel ning suurepärast võimalust eeltutvustada loodavat Mulgi Elamuskeskust avalikkusele,” avab Sikk toimumiskoha valiku tagamaid.

Ühtekokku astub Võnkel kahe päeva jooksul üles 30 esinejat kahel suurel ning mitmel pisemal pop-up laval: Di Bosco, L’Impératrice ja S+C+A+R+R Prantsusmaalt, The Mauskovic Dance Band Hollandist, Coops Suurbritanniast, Jay-Jay Johanson Rootsist, Jesse Markin Soomest, Elizabete Balčus, Reinis Jaunais ja Toms Grēviņš Lätist ning Eesti artistidest Catapulta, Egert Milder, Ellip, Erki Pärnoja, I Wear* Experiment, Jarek Kasar, Kreatiivmootor, Kukerpillid, Lenna, Lexsoul Dancemachine, Manna, Mari Jürjens, Pluuto, Puuluup, Riffarrica, Rita Ray, Sammalhabe, Seltskond Pargis, Worn Öut ja YE.

Üritus Facebookis