Kultuurikatel kuulutas välja ideekonkursi, et ühiselt kujundada Kultuurikatla Aia suveprogramm inspireerivate ja põnevate tegevustega. Konkursitööde esitamise tähtaeg on 9. aprill 2014.

Silver Sepa debüütalbumi- ja Kristiina Ehini raamatuesitlus Aias aastal 2013

Silver Sepa debüütalbumi- ja Kristiina Ehini raamatuesitlus Aias aastal 2013

Kultuurikatla Aia ideekonkursile on oodatud kandideerima huvilised, kes soovivad Aia tegemistes sel suvel kaasa lüüa. Osalema oodatakse nii vanu kui uusi programmipartnereid, kes töötaksid välja ideed ning teostaksid avalikke kultuurilisi, hariduslikke ning sotsiaalseid tegevusi. Kandideerida saab tegevustega, mis on loodud ühekordseks sündmusteks või pikemaajaliseks programmiks. Iseäranis oodatud on sotsiaalsed projektid, mis põhinevad kogukondlikel väärtustel ja kogukonna kaasamisel, kultuuri- ja kunstiprojektid, kehalist tegevust arendavad projektid ning haridus- ja teadusprojektid (koolituste või töötubadena).

Žürii poolt heakskiidetud ideede teostamiseks annab Kultuurikatel koha aias, projekti rahastamist tuleb taotleda igal osalejal ise. Žürii hindab konkursile esitatud ideekontseptsioonide kandvust, innovaatilisust, terviklikkust ning teostatavust. Enda ideid ellu viia on võimalik perioodil 1. mai – 1. oktoober 2014. a.

Aasta 2013 ideekonkurss tõi aeda tegutsema mitmed projektid, nende seas Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstitudengite eksperimentaalse lavastuse „Rublik” ja jalgrattaparandusprojekti „Velonaut”. Põneva programmiga täitsid aiaruumi veel monoetendus „Tiina Tauraite traktor”,kolmapäevaõhtune kinoprogramm „Film paistab silma” koostöös Balti Filmi- ja Meediakooliga ja palju muud.

Kultuurikatla Aed on Kalamajas, Põhja pst 35 aadressil asuv kogukonna aed, mis avab väravad ning kohvik Kanala uksed suvehooajaks juba mai kuus.

Täpsem info ideekonkursi tingimuste ja osalemise kohta Kultuurikatla kodulehel.