28. märtsil avab Tallinn Music Weeki raames uksed Kultuurikatel, et ühel õhtul ja kolmel laval taaselustada Stalker Festivali showcase, kus astuvad üles 18 artisti Eestist, Lätist, Leedust, Taanist, Islandilt, Venemaalt, Portugalist ja Inglismaalt.

Baltic Diving Co. Foto: Okeiko

Baltic Diving Co. Foto: Okeiko

Klubi Koridor laval astub üles Blood Pavilion (EST), kelle muusikat iseloomustavad mürased meloodiad, tumedad krõbinad, sahinad ja biidid. Eestlasest Joel Tammiku ja Portugalist pärit Nuno Correia ühisprojekt Baltic Diving Co. on inspireeritud müstilisest Balti merest ja selle veealustest saladustest, juttudest ning helidest. Soome artist Albert Swarm toob meieni elektroonilise ja eksperimentaalse muusika tumedamad noodid ning Islandilt pärit Asonat muusikas leiab müstikat ja sentimentaalsust. Teiste seas astuvad Koridor klubi laval üles ka Sekuoia Taanist ja M-Band Islandilt.

Katelde saali laval saab näha ja kuulda Eesti, Venemaa, Inglismaa ja Ameerika artiste. Algorütmide (EST) & Adeline Newmanni (US/UK) koostöös sünnib digitaal-tehniliste lahenduste kogum, kus pilt ja liikuv heli seotakse terviklikuks elamuseks. Faun Racket (EST) põimib melodramaatilised vokaalid ja hoogsa bassimuusika. Teiste seas saab kuulda ja näha ka MIMprojecti (EST), Gum Takes Toothi (UK), Perforated Cerebral Party (RUS) ja Holy Motorsi (EST) loomingut.

The Baltic Scene’i lavale on planeeritud Balti riikide parim elektrooniline muusika. Fingalick on Leedust pärit silmapaistev noor elektroonilise muusika artist ning Firejosé üks paremaid Eesti elektroonilise muusika produtsente. Deep Shoq seob enda loomingus tuleviku rütmid, kaasaegse elektroonika, soul’i, bassi ja džässi ning elektroonilise ja elektroakustilise muusika toob kuulajani Toms Aunins (LV). Eestist pärit Ludisnavski on klassikalise kompositsiooni ja džässklaveri taustaga muusik, kelle žanriteülest eklektilist muusikat käitab loomupäraseima „tiksu” otsing.

Tallinn Music Weeki raames toimuv showcase Kultuurikatlas juhatab ühtlasi sisse täismahus toimuva Stalker Festivali, mis toimub 5.–7. novembril 2014.

Lisainfo Tallinn Music Weeki veebilehel.