Reedel, 4. juulil toimub Kultuurikatla Aias kontsert-pidu Abstraktsioonide Öö sarjast. Esinevad Alvulgopes ehk Algorütmid ja Vul Vulpes, Kulgurid, A nagu alfa ja Tont.

Algorütmid

Algorütmid

Nimekombinatsiooni Alvulgopes taga on kohaliku elektronmuusika maastikul teada-tuntud Algorütmid (Mihkel Tomberg, Roland Karlson) ja Vul Vulpes (Mari-Liis Rebane), kes esmakordselt segavad sarnaselt nimetähtedele ka teineteise helisid. Selle protsessi tulemusena saab ühe helist teise instrument ja vastupidi.

Kulgurid on Taavi Laatsit (Galaktlan, Kismabande) ja Aivar Tõnso (Kismabande, Hüpnosaurus). Retroulmelise kõlaga duo helireiside inspiratsiooniallikaks on universumi avarused ja ürgse looduse saladused, aga samas miks mitte ka argirutiin oma müstilises halluses. Seekordne kulgemine toimub rütmilisel acid techno lainel.

A nagu alfa nime all tegutses aastail 1999–2002 DJ, muusiku ja kunstnikuna Andres Lõo. Seekord esitab ta sama nime all pigem täiesti uut ja tantsulist soololoomingut, mis ei ole mahtunud oma erineva suunitluse tõttu viimasel ajal muusikaringkondades palju positiivset tähelepanu saavutanud bassimuusika duo Faun Racketi (Andres Lõo, Talis Paide) kavasse.

Tont on Allinna liikme Siim Kuusemäe viirastuslikke helimaastikke ja geriljabassivõnkeid ühendav kõrvalprojekt, mida võib laval näha esmakordselt. Peamiselt kuuleb lugusid hiljuti ilmunud EP-lt „Gerilja”, aga mitte ainult.

Vaheldusrikka plaadimuusikavaliku eest hoolitsevad Andres Lõo, Miss Katrin & Kautechre, Katja Adrikova, Mihkel Tomberg, Aivar Tõnso ja Tanel Paliale.

Kultuurikatla Aed asub aadressil Põhja pst 27A. Sissepääs Kalaranna poolt, kuna Kultuurikilomeeter on renoveerimistööde tõttu ajutiselt suletud.

Abstraktsioonide Öö Facebookis.