6. detsembril kell 20.00 avaneb Kultuurikatlas Tsoon Stalker Festivali Stuudioõhtule. Peaesinejana siseneb Tsooni elektroonilise muusika talent Laurel Halo USA-st. Muusikalist sisu ja visuaalset vaatemängu pakuvad lisaks Algorütmid, Adeline Newmann, Tencu, Taavi Kerikmäe, Baltic Diving Go, Taavi „Miisu” Varm, Kuma, Rabimilia ning Skull Trading.

Laurel Halo

Laurel Halo

6. detsembril algusega kell 20.00 toimub Kultuurikatla keldrikorruse stuudioruumides Stalker Festivali Stuudioõhtu, kus kohtuvad eksperimentaalsed heli- ja videokunstnikud USA-st, Portugalist ja Eestist. Sellel aastal toimub Stalker Festival stuudioõhtuna, järgmisel aastal juba täies mahus festivalina.

Peaesinejaks on hetkel Euroopas oma uue albumi „Chance Of Rain” tutvustustuuril olev ja muusikakriitikutelt palju tunnustust saanud tõusev elektroonilise muusika talent Laurel Halo USA-st. Esitlusele tuleb ka Eesti elektroonikaduo Algorütmide (Mihkel Tomberg, Roland Karlson) ja USA videokunstniku Adeline Newmanni koostöö käigus valminud audiovisuaalne abstraktsioonide kaemus „Kaose manipulatsioonid”.

Tencu ja Taavi Kerikmäe tegelevad seekordsel sündmusel analoogvõngete ja resonantsidega nii helilisel kui visuaalsel tasandil. Publiku ette astub ka müstilisest Balti merest ja selle sügavustes peituvatest saladustest, lugudest ja helidest mõjutatud Baltic Diving Co, mille taga on kohaliku elektroonikastseeni veteran Joel Tammik ja Nuno Correia, kelle kontserdi jaoks loob spetsiaalse videolahenduse Taavi „Miisu” Varm.

Lisaks esinevad Stalker Festivali Stuudioõhtul kuueliikmeline postrock’i mõjutustega ansambel Kuma ning indie-bändi Mirabilia liikmete Holger Looduse ja Tanel Paliale kõrvalprojekt Rabimilia. Ülesastumise teeb ka Skull Trading ehk Jarmo Nuutre oma uue automaaditekno ja rütmieksperimentide projektiga.

Stalkeri lugu sai alguse Kultuurikatlas 1970ndatel Andrei Tarkovski samanimelise filmiga, mille kuulus Tsooni sisenemise stseen filmiti tänase Kultuurikatla territooriumil. Tsooni värav oli Tarkovski filmis lävepakk müstilisse maailma, kus inimene otsides ja jälitades iseend täitis oma kõige varjatumad soovid. See seiklusliku jälitaja sümbol elab Kultuurikatlas edasi Stalker Festivalina, mille külastaja kogeb Kultuurikatlas ootamatuid olukordi, tunnetab uue kohalolekut ning tajub ruumi erilisust enda ümber.

5. detsembril kell 18.00–19.30 toimub lisaks Tallinna Kultuurikatla Hub & Labs ruumis aadressil Harju tn. 6 Adeline Newmanni (US/UK) artist talk, kus kunstnik tutvustab ka oma koostööd Eesti elektroonilise muusika duoga Algorütmid.

Lisainfo sündmuse kohta Stalkeri Facebooki lehel.