13. septembril kell 23.00 toimub Kultuurikatla Aias ja EKKM-is Stalker festivali eelpidu „Mutant Stalker” koostöös peosarjaga Mutant Disco.

Mutant Disco DJ-d Raul Saaremets ja Rhythm Doctor. Foto: Mutant Disco

Mutant Disco DJ-d Raul Saaremets ja Rhythm Doctor. Foto: Mutant Disco

Eesti pikima traditsiooniga igakuine klubimuusikasündmus Mutant Disco ühendab septembris jõud kultuurifestivaliga Stalker. 13. septembril Kultuurikatla Aias ja EKKM-i ruumides toimuv muusikaöö kannab nime Mutant Stalker, mis on ühtlasi sissejuhatus 5.-7. detsembril aset leidvale festivalile Stalker 2013. Mutant Stalker toob muusikahuvilisteni programmi kolmes erinevas saalis: Mutant, Stalkeri tunnel ja History of Drum’n’Bass.

Sündmuse peaesinejaks on noor ja tõusev produtsent OL Moskvast. Artistinime OL taga on 26-aastane Oleg Buyanov, kes talitab juke’i žanris ja keda peetakse kuuluvat samasse põrandaalusesse muusikaliikumisse Moskvas, kus tegutsevad ka Lapti, Nocow ja Vtgnike. OL muusikat on ilmutanud Norra, Saksamaa ja Prantsuse plaadifirmad ning uus EP „Make Things” ilmub Moskva plaadifirma Capital Bass alt.

Stalkeri tunnelis toimub sissejuhatus audiovisuaalsesse abstraktsioonidekaemusesse „Kaose manipulatsioonid”, mida esitatakse täies mahus detsembris Stalker festivali raames. Projekti teostajateks on Algorütmid (Roland Karlson ja Mihkel Tomberg) ning videokunstnik Adeline Newmann USA-st. „Kaose manipulatsioonid” iseloomustab loomeprotsessi erinevaid faase ning seda, kuidas iga järgnev samm kasvatab eelmiste tasandite kaootiliste otsingute pinnalt korrapäraseks. Lisaks esineb samas ruumis ka Stalker festivali showcase’il oma debüütkontserdi andnud Vul Vulpes (Mari-Liis Rebane) ning plaadimuusikat valib festivali kuraator Aivar Tõnso ning Siim Nestor.

Kolmandas, Mutant Stalkeri toas, mis rajatakse reedel EKKM-i ruumidesse, on ööd läbivaks teemaks drum’n’bass’i käekäik läbi aegade. DJ-d Kalev K, Eero Mander ja Raul Saaremets valivad History of Drum’n’Bass nurgas parimad palad nimetatud muusikastiili ajaloost, alustades varasest breakbeat’ist, jungle’ist ja jõudes drum’n’bass’i homse päeva kõladeni.

Iga-aastane rahvusvaheline kultuurisündmus Stalker festival on erinevate valdkondade kohtumispaik, kus muusika, etenduskunstid, kunst, film ja video, disain ja arhitektuur loovad keskkonnas sünergia, pakkudes publikule uudseid elamusi. Tänavune Stalker toimub 5. – 7. detsembril.

Vaata ka Stalker festivali lehele Facebookis.