Järgmisel nädalal, 29. septembrist 2. oktoobrini näidatakse Kumus nii dokumentaalseid, lavastuslikke kui ka eksperimentaalseid kunsti- ja kunstnikufilme, mille autorid on ühel või teisel viisil seotud visuaalkunstiga ning teevad selle suhte oma töödes ka nähtavaks.

Kaader Bjørn Melhusi filmist „Vabadus ja iseseisvus”

Kaader Bjørn Melhusi filmist „Vabadus ja iseseisvus”

Järjekorras teine KuFF plaanib keskenduda lisaks esimesel festivalil välja töötatud teemaplokkidele (kunstnikufilm, eksperimentaalsed filmi ja video vahevormid, arhiivimaterjalid jm) näituseruumi ja kinosaali vahelistele suhetele ning sellele, kuidas erinev ruumikogemus mõjutab filmi- ja videoteoste vastuvõttu.

Festivalil näidatakse muu hulgas Isaac Julieni ja Laurie Andersoni filme ning valikut Londonis väljaantava Derek Jarmani filmiauhinna nominentide töödest (Ben Rivers, Laure Prouvost, John Smith jt). Samuti toob KuFF kinolinale mõned hiljutised videonäitused („Kõik saab korda”, Kumu 2010; „Raputada, mitte segada. Valik Eesti videokunsti 1997–2015”, Arvamusfestival, Paide 2016) ja tähistab dadaismi 100. sünnipäeva Marcel Duchamp’, Man Ray, Hans Richteri jt filmidest koosneva seansiga.

KuFF jätkab eelmisel aastal alustatud koostööd Oberhauseni rahvusvahelise lühifilmide festivali ning Poola filmiarhiiviga Arton.

Programm koosneb žürii valikust projekti rahvusvahelisele open call’ile reageerinud töödest. Laekus 247 filmi, mille hulgast rahvusvaheline žürii valis välja parimad. Kõigile seanssidele eelnevad sissejuhatused või vestlused filmitegijatega.

Lisaks eelnevale leiab KuFFi programmist õpitoa „Super 8mm” filmi- ja kunstitudengitele ning liikuvast pildist huvitatud kunstnikele.

Lisainfot filmide ja linastuste kohta leiad siit.