Tänavuaastase, 11.-27. novembrini vältava Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali ajal toimub järjekordne Nisimazine’i rahvusvaheline filmikriitika töötuba, mille korraldajaks noorte filmitegijate ühendus Nisi Masa Estonia.

Foto: fdctsevilla (CC-BY-2.0)

Foto: fdctsevilla (CC-BY-2.0)

Nisimazine’i töötoad on üle kümne aasta toimunud erinevate tuntud filmifestivalide juures nagu Veneetsia, Cannes, San Sebastián, Karlovy Vary ja paljud teised. Alates 2011. aastast toimub see ka PÖFFi ajal, tuues kokku noored rahvusvahelised filmikriitikud, fotograafid ja videotegijad.

Töötoa jooksul avaldatakse osalejate tööd Nisi Masa veebilehel, jagatakse neid festivaliga ning sotsiaalmeedias. Peamised väljundid on filmiülevaated, intervjuud, temaatilised artiklid ja fotolood. Nisimazine Tallinna eestvedaja on Vladan Petkovic ning kogu tegevus toimub inglise keeles. Fotograafide ning videotegijate mentoriks on Edina Csüllög.

Sel aastal on töötoa periood jaotatud kaheks ning mõlemaks ajaks kutsutakse kokku väike grupp valitud osalejaid. See annab parema võimaluse tagasisideks ning mentorkohtumisteks.

Kandideerimiseks vaata Nisimazine’i üleskutset. Kandideerimistähtaeg on 30. september 2016.