Juba kolmandat korda toimuv Kumu REIV on sel aastal võtnud suuna Maroko modernse muusikakultuuri radadele. Eesti ning Maroko artistide koostöös tuuakse publikuni nii muusika, nüüdistants kui performance-kunst.

Marokos Casablancas tegutsev plaadifirma Casa Voyager toob Tallinnasse kaks artisti. Kosh, kes on juba kümme aastat erinevate žanrite ning helitöötlemisvõimalustega eksperimenteerinud, õppis USAs veedetud aastate järel armastama aga psühhedeelia ja Detroiti tekno kooslust. Teine reivil üles astuv Maroko artist on aga praegu Brüsselis tegutsev vinüülivõlur OCB, keda tuntakse tema energiast ja elurõõmust pakatava muusika järgi.

Lisaks saab reivil kuulda ka tervet plejaadi kohalikke eksperimenteerijaid nagu näiteks Halal Club, kuhu kuuluvad underground kogunemiste austajatele tuttavad Tarik Labrighli, Rasmus Neljand ja Pasha xxxx. Kõik kolm on tuntud tujukate ja sageli pööraste DJ-settide poolest, mis reiviööl Eesti Kunstimuuseumi ruumides elama pannakse.

Performance-osa on sel aastal loonud aga Keithy Kuuspu, kes paneb kunstimuuseumi ruumides maanduma kosmoselaeva, et luua kõigi kohaolijatega ühendus läbi kollektiivse fantaasiavälja. Seekordselt reivilt ei puudu ka koreograafiline padjarituaal, milles on kokku segatud moekunst, liikumine ja muusika. Selle eest vastutavad moeloojad Karl Joonas Alamaa, Lisette Sivard ja Andreas Kübar, koreograaf Henri Hütt ning helitausta lõi Kiwa. Rituaalist oodatakse osa võtma kõiki muuseumipeo külalisi.

Kumu REIV 2022 toimub 19. augustil algusega kell 21.00 Eesti Kunstimuuseumis. Rohkem infot sündmuse kohta leiad siit.