Ülehomme, 21. mail kell 16.00 algab Kumu sisehoovis välihooaja alguse pidu, mille raames saab osa võtta pinksiturniirist, vaadata moeetendust, tutvuda Kumu külastajate rahulolu-uuringu tulemustega ning uudistada projekti Õueeksperiment raames valminud installatsioone.

Foto: Renee Altrov

Foto: Renee Altrov

Pinksiklubi toob suveks Kumu sisehoovi lauatennise laua. Välihooaja avapidustuste raames korraldatakse nii tõsiseid heitlusi kui ka meelelahutuslikke mõõduvõtte, seda kõike Haigla DJ-de Ats Luige ja Kristopher Luigendi mängitud muusika saatel.

Muuseumi omanäolises välisruumis esitletakse publikule Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna tudengite kollektsioone. Tulevastel moekunstnikel fantaasiat jagub, kuna oma tööde tarvis on inspiratsiooni saadud mütoloogiast, loodusest ja elavast muusikast ning uudseid tõlgendusi pakutakse ka Eesti etnograafia ainesele. Samuti tulevad esitamisele laialdast tuntust kogunud EKA moedisaini kaubamärgi HULA sellesuvine kollektsioon ja retrohõnguline tennisest inspireeritud sportlik rõivamood.

Õhtu teises pooles tutvustatakse Kumu kunstimuuseumi külastajate rahulolu-uuringut, mis viidi läbi koostöös TNS Emoriga ja mille eesmärgiks oli välja selgitada Kumu külastajate ootused ning analüüsida senist tegevust. Uuringu tulemusena selgus, et külastajad hindavad Kumu kõrgelt – 95% külastajatest on Kumu külastusega rahul olemise astmeks märkinud „täiesti rahul” või „üldiselt rahul”, julgevad soovitada Kumu sõpradele-tuttavatele ning on valmis Kumu lähima aasta jooksul taas külastama. Uuringus osalenute vahel loositakse pidulikult välja auhind – Leppo Mikko teose „Natüürmort granaatõuntega” raamitud repro ning 10 Kumu vabapääsmete komplekti kahele. Samuti loositakse äsjalõppenud EMYA plakatikonkursi publikuhääletuse võitja.

Ühtlasi saab Kumu sisehoovis projekti Õueeksperiment raames tutvuda mitmete installatsioonidega, mis on seotud kultuuriprogrammiga Saksa Kevad 2014 ja on jõudnud sinna koostöös Goethe Instituudiga Eestis ja Kieli Muthesiuse Kunstikõrgkooliga.

Täiendavat infot ürituse kohta vaata siit.