28. juulist 6. augustini toimub Tallinnas järjekorras teine disainivaldkonnas tegutsejatele ning huvilistele mõeldud Asteriski suvekool. Seekord keskendutakse suvistele tegevustele: luubi all on töötamise ja mängimise sõlmpunktid.

Asteriski suvekooli avamine möödunud aasta suvel

Asteriski suvekooli avamine möödunud aasta suvel

Kooli programm koosneb neljast 4-päevasest töötoast. Iga osaleja saab valida kaks töötuba, millest osa võtta. Lisaks intensiivsetele tööpäevadele on kaks loengupäeva, kus kuuleb pikemalt suvekooli juhendajate töödest ja toimunud töötubadest. Loengud on avatud ka teistele huvilistele ning kaasamõtlejatele. Nii töötoad kui loengud on inglise keeles.

Töötubade juhendajateks on sel aastal disainerid ja kunstnikud Samuel Nyholm (SE), Giacomo Porfiri (IT), Radim Peško (CZ), Åbäke (FR) ja Asteriski eestvedajad Elisabeth Klement ja Laura Pappa.

Asteriski suvekooli on oodatud graafilise disaini tudengid, noored professionaalid, kunstnikud, fotograafid, teoreetikud, kriitikud, kuraatorid ja muidu disainihuvilised. Vastu võetakse 32 osalejat. Suvekooli pikkus on 10 päeva.

Suvekooli osalustasu on 200 eurot, mis võimaldab osalemist töötubades ja esmaste töömaterjalide kasutamist. Eesti tudengitele kehtib soodustushind 100 eurot. Registreerimise tähtajaks on 1. juuni ja vastuvõetuid teavitatakse 8. juuniks.

Vaata lisa suvekooli veebilehelt.