8. novembril kell 19 esietendub Kumu auditooriumis Barbara Lehtna lavastus „Saun” – füüsiline teater kõigile meile, kes me oleme alati online, toitume like’idest ja teravmeelsetest kommentaaridest.

Foto: Ailan Daniel Mark

Foto: Ailan Daniel Mark

Kaks aastat tagasi tekkis teatri Elektrooniline Jumal asutajal Sten Õitspuul ja lavastaja Barbara Lehtnal koostöös mõte teha lavastus Internetist ning digi(r)evolutsioonist. Nii lahkabki „Saun” füüsilise teatri keeles Interneti ja inimloomuse suhestumist.

Koos püütakse leida vastust küsimusele, miks meeldib inimestele enda elu virtuaalmaailmas jagada ja mis inimese psüühikaga selles kontekstis toimub. „Võib ju öelda, et internet ei muuda mind, aga selge on see, et muudab,” sõnab lavastaja Barbara Lehtna.

Publiku roll sellel etendusel on oluline, kuna kollektiivselt saab teha otsuseid ning mõjutada etendajaid laval. „Saun” seob endas koreograafiat, visuaalkunsti, helilisi katsetusi ja publiku kaasamist, kasutades selleks loodud spetsiaalset tarkvaralahendust. Saunas saab igaüks peegeldada enda intiimsete ning sotsiaalsete suhete muutumist digitaalses ühiskonnas.

Lehtna lisab: „Interneti pealetungi ja tehnoloogiat puudutavaid teemasid on minu jaoks Eesti teatris vähe kombatud ning nende käsitlemine paelus kogu lavastuse meeskonda. Mind väga huvitab, kuidas see „love me tinder” ja alaline ekraan näo ees mõjutavad mu aju, elu ja töötegemist.”

Lavastus on mõeldud erinevatele generatsioonidele. Oodatud on nii noored, kes digitaalses maailmas eksisteerimist täiesti enesestmõistetavaks peavad kui ka vanemad kultuurihuvilised, kes soovivad mõista, kuidas digi(r)evolutsioon meid isiklikult ja sotsiaalselt mõjutab. Vanusepiiranguks on 16 eluaastat, sest kasutatakse ettearvamatut ja anonüümset reaalajas ülekantavat sisu internetiavarustest. Alla 16-aastane saab etendusele vaid koos oma vanemaga või lapsevanema saatekirjaga.

Lavastust väljatoov iduteater Elektrooniline Jumal soovib rikastada teatrit uute tehnoloogiast mõjutatud formaatidega ning esitada inimlikke küsimusi masinlikus võtmes.

Lisainfot leiad siit.