Täna, 14. mail kell 19.00 avatakse ajaloolises Telliskivi tänava veetornis Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala teise kursuse tudengite näitus „JAHT”.

Näituse ettevalmistused

Näituse ettevalmistused

13 noort kunstnikku – Timmo Lember, Merlin Meremaa, Erle Nemvalts, Stig Paju, Johann Põldra, Helina Risti, Mari Saarepera, Jaan Škerin, Hanna-Maria Vanaküla, Agnes Veski, Krista Tiiu Koger, Hans Kristian Mänd, Kaur Virkebau – esitlevad oma nägemusi jahist. Jahti ei käsitleta näitusel mitte ainult metsas toimuvana, vaid metafoorina meie teekonnale ja igapäevastele võitlustele.

Pinge, varitsemine, kannatlikkus, jälitamine, otsing, põgenemine, varjumine, alistumine, õige hetke tabamine või käest laskmine – need on märksõnad, mis iseloomustavad valminud teoseid.

Näitusepaigaks on ajutiselt Kunstiakadeemia tudengite saagiks langenud Telliskivi tänava veetorn, mis oma stoilises rahus on Kalamaja ja Pelgulinna piiri valvanud juba aastast 1942. Veetorn asub Telliskivi Loomelinnaku vahetus läheduses ning on näitusepinnana kasutusel esmakordselt.

Tudengite töid on juhendanud Tõnu Arrak, Jens A.Clausen, Nils Hint, Piret Hirv, Eve Margus-Villems ja Rait Siska.

Näitus jääb avatuks 28. maini (E–P kell 12.00–18.00).