5. ja 6. juunil toimub Telliskivi Loomelinnakus esimest korda kunstifestival „Ma ei saa aru”, mis toob kahel päeval fookusesse ühe kunstivaldkonna ning tutvustab selle vaatamist ja mõistmist nii aktiivsetele kunstihuvilistele kui ka neile, kes vajavad huvi kasvamiseks väikest sõbralikku tõuget.

Eesti varase grafitiajaloo üks legendaarsemaid taieseid „Crash”. Foto: Jaanus Hallmets

Sel aastal on festivali keskmes tänavakunst. Festivali eel avatakse linnakus ka fotonäitus „Tallinna vana kooli grafiti”, kuhu otsitakse fotosid pealinna grafititaiestest Eesti iseseisvumise järgsest kümnendist.

„Otsime jäädvustusi grafititeostest, mis olid Tallinna seintel 1990. aastatest kuni umbes 2004. aastani. Samuti võib saata ka fotosid tolle aja grafiti tegijatest,” räägib näituse korraldaja Ats Allaste.

„Inspiratsiooniks, et oma sahtlipõhjad, mälupulgad, disketid ja fotofilmid ikka korralikult läbi tuhnida, soovitame vaadata Instagrami kontot @tallinn.oldskool, kus on juba praegu üleval mitmed ägedad
leiud,” lisab ta.

Näitus avatakse 27. mail Telliskivi Loomelinnaku galeriis ja on lahti kuni juuli keskpaigani.

Võimalikult hea kvaliteediga foto saab saata aadressile tallinnoldskool@gmail.com kuni 20. aprillini 2021. Pildi juurde tuleb lisada selle päritolu, aastaarv ja võimalusel lühikirjeldus ning kindlasti ka saatja kontaktid.