Kolmapäeval, 18. septembril kell 19.00 tuleb Tartu Elektriteatris ja Genialistide Klubis samaaegselt esitlusele NO99 dokumentaalfilm „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha”. Filmile järgneb vestlus Tiit Ojasoo ning Marju Lauristiniga.

Kolm ja pool aastat tagasi olid 7500 inimest Saku Suurhallis ja hoidsid hinge kinni. Nad ootasid, et sünniks uus partei – „Ühtne Eesti”. Kaks kuud oli Teater NO99 veennud avalikkust, et selle poole liigutakse. Ja avalikkus uskus. Täispikk dokumentaalfilm „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha” on Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film, mis näitab manipulatsioone, emotsioone, hirme, bravuuri ja tahet, millest koosnes „Ühtne Eesti”.

„Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha” on Teater NO99 esimene filmiprojekt. Teiste hulgas astuvad filmis üles Ain Seppik, Daniel Vaarik, Indrek Saar, Rein Lang, Tarmo Jüristo, Silver Meikar, Allar Jõks jpt. See on film asjade seisust 2010. ja 2013. aastal. „Küsimus pole, kelle poolt sa valid 20. oktoobril. Küsimus on, mis põhjusel sa lähed valima? Küsimus on, mis põhjusel sa kandideerid? Kes sa oled, et sa valid? Kes sa oled, et sind valitaks?”

Autorid: Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper
Režissöörid: Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper
Produtsendid: Piret Tibbo-Hudgins ja Rein Kotov
Monteerijad: Rein Kotov ja Ene-Liis Semper
Operaator: Rein Kotov
Helirežissöör: Harmo Kallaste
Helioperaatorid: Kristian Miilen ja Mart Otsa

Esilinastus: Tallinn, 16.09.2013