Kumu tähistab tänavu oma kümnenda tegevusaasta täitumist ja – nagu iga viie aasta möödudes (ehk tervenisti kolmandat korda) tavaks – ka suve algust suurejoonelise muusika ja kunsti peoga.

Prince Rama. Foto: Will Rahilly

Prince Rama. Foto: Will Rahilly

Ühepäevane muusika ja visuaalkunsti minifestival (samas samavõrd, kui kestuselt on ta „mini”, võiks ta sisult ju olla hoopis „maksi”) Kumu ÖÖ toimub 18. juunil, pidustustel astub seekord üles 16 eripalgelist kohalikku ja välisartisti, kontserdid toimuvad neljal laval: muuseumi sisehoovis astuvad üles suuremad live-kooslused, fuajee on eksperimentaalse ja tantsulise elektroonika päralt, auditooriumis esinevad haprama ning kammerlikuma helikeelega artistid ja kolm kontserti toimuvad ka muuseumi 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis näitusel „Kumu hitid. Kaasaegne kunst Eesti Kunstimuuseumi kogust”.

Õhtu ühe peaesinejana astub sisehoovi välilaval üles briti duo A.R. Kane (küll 20-aastase pausi järel mitte 100% originaalkoosseisus), kes juba 1980ndatel oma muusika kirjeldamiseks termini „dream pop” välja pakkus, mis hiljem muusikameedias käibesõnaks on saanud. Suurematest nimedest ilmuvad lavale veel hullumeelsete muusika- ja kunstikontseptsioonide ning live’ide poolest tuntud õdededuo Prince Rama ja eksperimentaalmuusik Eric Copeland, kes kuulub ka sellistesse kooslustesse nagu Black Dice ja Terrestrial Tones, kus loob muusikat koos Animal Collective’i Avey Tare’iga. Lisaks on meil au kohtuda näiteks taani päritolu Los Angeleses resideeriva indie-popi karakteri Dinneriga, kes tutvustab festivalil oma tänavu leibeli Captured Tracks alt ilmunud albumit „Psychic Lovers”.

Kodumaistest projektidest paitavad Kumu ÖÖl me kuulmekanaleid näiteks abstraktsete rütmistruktuuride meistrid duost Algorütmid, kes kannavad koos etenduskunstniku Henri Hütiga ette ühisteose „Trance”, tehnoloogiakeskseid helimanipulatsioone ja masinlikke vibratsioone väljutavad ekke ja Cubus Larvik Quartet ning lõppeks, aga tähtsuselt veteranist indie-bänd Röövel Ööbik, keda teadupoolest harva avalikult esinemas võib kuulda.

Kumu ÖÖ paneb punkti sel aastal esimest korda toimuvale Tallinn Art Weekile.

Lisainfot leiad siit.
Üritus Facebookis.