Reedel, 8. mail toimub Sinilinnus Haigla Pidu, mille seekordseks külaliseks on kuuma muusikablogi ja plaadifirma Awesome Tapes From Africa eestvedaja Brian Shimkovitz, kelle kogusse kuulub ligi 4000 kassetti veidra ning võrratu Aafrika muusikaga. Parimad palad lennutab mees loomulikult Haigla Peole ning mängib tantsuks ette.

Brian Shimkovitz. Pressifoto

Brian Shimkovitz. Pressifoto

Newyorklane Brian Shimkovitz on juba alates 2006. aastast postitanud oma Awesome Tapes From Africa nimelisse blogisse imeliselt veidrat Aafrika muusikat ning värvilisi kaanepilte, mis kõik pärinevad tema reisidel väljakaevatud kassettidelt. Jah, Brian jahib kassette, valib unustatud sahisevate aarete seast välja tõelised pärlid ning toob need laiema kuulajaskonna kõrvadeni. Shimkovitzi kogus on ligikaudu 4000 kassetti.

Tänu Awesome Tapesile on Aafrika muusikutest laiema rahvusvahelise tähelepanu osaks saanud näiteks Ghana high-lifer Ata Kak, Senegali juurtega Aby Ngana Diop, Etioopia oreli- ja sündivõlur Hailu Mergia, Somaalia Dur-Dur Band ja paljud teised erakordsed muusikud, kelle loominguni me vaevalt ilma Briani abita jõudnud oleksime.

Enne ja pärast Aafrika kassetirallit silitavad vinüüle Haigla DJd Kristopher Luigend, Jan Tomson ning Ats Luik.

Liitu peo event’iga Facebookis.