Reedel mühisevad Sveta baari vaibigeneraatorid täisvõimsusel. Eklektilisele tantsupeole on lisaks kohaliku hea maitse triumviraadile oodata ka ühte eriliselt maagilist külalist Ungarist.

András Molnár. Foto: erakogu

András Molnár. Foto: erakogu

Kui András Molnáril tuleks mingile veidrale kafkalikule institutsioonile tõestada, et tema ja muusika on lahutamatud olnud juba pea kümme aastat, siis ei peaks ta piirduma kuskil kambrikeses oma kaasa hambaharja värvi meenutamisega, sest tõestusmaterjali nende kooseksisteerimisest jagub toimikute viisi ning riigist väljasaatmine valeabielu kaalutlustel teda ohustada ei tohiks.

András jagab peamiselt oma heliarmastust enda DJ varjunime The Stanley Maneuver alt, mõtiskleb muusika üle oma kirjutistes kohalikule online elektroonilise muusika väljaandele, loob ise muusikat, peab veebis klassikalise muusika plaadipoodi, töötab öömänedžerina klubis LÄRM ning on kahe muusikafestivali (üks neist Kolorádó – kindlasti minna!)booker. Lisaks on ta näpud soojas mitmete kaasaegsete kunstiprojektide radiaatorite vahel.

Ometi saadetakse ta selleks reedeks oma kodumaalt karge Eestimaa pinnale. Kuid meie õnneks saabub ta palava lumehelbekesi sulatava külalisena täiesti vabatahtlikult ning tal on muusika kaasas!

Eestisse tuleb András ennekõike selektorina. Oma settides manööverdab ta ettearvamatute sikksakkidega tuhmunud klassikute ning avastamata pärlite vahel. Muusikavalikus otsib ta uusi põnevaid avastamata mustreid, eksperimenteerib uute vormidega, lahkab inimloomuse saladusi ning toidab ja lõimib kogukondade hingi. Ta imetleb kauakestvaid legendaarseid peoinstitutsioone nagu The Loft ning hoiab silma peal ka oma kaasaegsete Ghe20gh0t1k’i kruu tegemistel.

András lausub veel omaltpoolt, et kui peo seniidis on kogu publik transformeerunud õnnelikuks ning armastavaks ühtlaseks želeekogumiks, on tema õhtu eesmärk täidetud.

Előre!

Ürituse leiad Facebookis siit.