Eesti Sümfooniaorkestrite Liit korraldab täna, 3. juulil algusega kell 19.00 Tallinnas Katusekinos laulupeol esinevate kollektiivide kontserdi, kus astuvad üles orkestrid Saksamaalt, Hiina Taipeist, Eestist ning lauljad Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Jaapanist.

Kontserdil esitavad Jungli Noorteorkester (Hiina Taipei), Kaiserslauterni maakonna puhkpilliorkester (Saksamaa), Hillcresti Keskkooli lauljad (Lõuna-Aafrika Vabariik), Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester ja Põltsamaa Muusikakooli kammerorkester filmimuusikat, aafrika, hiina taipei rahvamuusika seadeid ning klassika-ja muusikalihitte.

„2011. aasta noorte laulupeo eel tegime samasuguse kontserdi, et pakkuda nii meie kui ka väliskollektiividele võimalust koos esineda. Teame, et laulupeo repertuaar on neil selge, aga see on koht, kus saab ka oma muud repertuaari rahvale tutvustada,” rääkis Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu Jüri-Ruut Kangur. Kanguri sõnul kuuleb väliskollektiive küll laulupeo ühendorkestris, aga nende tõeline olemus tuleb välja, kui neid eraldi kuulata. „Näiteks Hiina Taipei noorteorkester koosneb väga kõrge tasemega noortest mängijatest. Kogu kontsert tuleb mitmekesine, varieerudes Jaapani lauludest kuni Saksamaa puhkpillimuusikani,” lisas Kangur.

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu „Aja puudutus. Puudutuse aeg” toimub 4–6 juulil.

Kontsert on kõigile tasuta.