Laupäevast, 12. novembrist kuni 24. novembrini näidatakse Tallinnas Helikopteri kinos filme, mis agressiivselt nurjavad seksuaalnormatiivi ning seda ümbritsevaid mõisteid.

Kaader John Watersi filmist „Pink Flamingos”.

Kaader John Watersi filmist „Pink Flamingos”.

PEFF toob linale meistriteosed kinoajaloo punaste laternate rajoonist. Festival on soovitatav vaid avatud meeltega küpsetele isikutele, kes suudavad võtta sammu tagasi ja nautida miskit, mida oleks ebaviisakas – kui mitte ilmvõimatu – kutsuda meelelahutuseks. Programmis on üks linastus päevas, algusega kell 21 ning lõputiitritest kantakse vaatajaid öösse sensuaal-tantsistliku selektsiooniga ööelu salaspetside kroonikatest.

Festivali avafilm armu ei anna – Pier Paolo Pasolini „Salò o le 120 giornate di Sodoma” („Salò ehk Soodoma 120 päeva”) on 1975. aastal valminud õudus-kunstifilm, mis põhineb Marquis de Sade samanimelisel raamatul ning kujutab nelja jõukat korrumpeerunud fašisti, kes röövivad Mussolini-järgses Itaalias kaheksateist teismelist ning kasutavad nende peal nelja kuu jooksul äärmuslikku füüsilist, seksuaalset ja vaimset vägivalda. Film räägib poliitilisest korruptsioonist, võimu kuritarvitamisest, sadismist, perversioonist, seksuaalsusest ja fašismist.

Näitamisele tulevad teiste seas ka Tinto Brassi „Caligula” (1979), David Cronenbergi „Crash” (1996), John Watersi „Pink Flamingos” (1972) ning palju teisi perversseid kultusfilme. Kahtlemata afektiivsetelt filmidelt aitavad maha tulla DJ-d Ilmajaam, Optimus Fine, Intenso, Born to Bang, Ikoona, Katja Adrikova jt.

Alaealised pääsevad saali ainult koos vastutava vanainimesega, pensionärid saavad sisse tasuta.

Helikopter asub aadressil Tulika 9/11, Tallinn.
Vaata festivali täpset kava Facebookist.