Lähis-Idas Choufi mägedes toimuvad sel nädalal uue Eesti-Liibanoni lühifilmi „Hea Karjane” filmivõtted.

Said Serhan, kes mängib Ibrahimi. Foto: Liis Orav (Nafta)

Said Serhan, kes mängib Ibrahimi. Foto: Liis Orav (Nafta)

Tõsielusündmustel põhinev film jutustab loo Ibrahimist, kes on mitmendat põlve farmer. Ajal, mil tema karja hävitab laastav taud, tuleb ka temal teha mitu rasket valikut. Ühel päeval saab Ibrahim aga üsna muretul toonil kõne oma nooremalt vennalt Omarilt, kes palub kasutada isatalu serval paiknevat abihoonet millekski, millest Ibrahim mitte midagi kuulda ei taha.

Peaosadesse on valitud Liibanoni noorema põlvkonna silmapaistvad näitlejad Said Serhan ja Tarek Yaacoub ning kõrvalosades mängivad Eesti näitlejad Ott Kartau ja Riho Vahtras. Esimene võttepäev toimub Choufi mägikülas, kus toimub ka enamik tegevusest, filmitakse ka Deir El Qamari linnapildis ja kohalikus mošees.

„Hea Karjase” režisöör Evar Anvelt on noor filmilooja, kes on tuntust kogunud Tehnoloogilise Päikse artistina, ent filmitööstuses tegutsenud üle 10 aasta, seda peamiselt postproduktsioonis ühe hinnatuima koloristina. „Hea Karjane” on Anvelti debüütfilm.

Peale „Hea Karjase” filmitakse Liibanonis ka Eesti esimene virtuaalreaalsuse-lühimängufilm „Beqaa VR”, mida lavastab Rain Rannu, kes on tuntud kui tehnoloogiaettevõtja ja mängufilmi „Ameerika suvi” režissöör.

Filmi tootjafirmad on Nafta Films Eestist ja TheTalkies Liibanonist ning mõlema filmi planeeritav esilinastus on 2017. aasta talvel.