Neljapäeval, 21. novembril kell 18.00 avatakse Rundumi ruumides (Okasroosikese loss, Uus 19) Liisa Kruusmägi ja Liisi Küla kureeritud näitus „Öö”. Samal õhtul kell 19.00 toimub ka vestlus kuraatorite ja kunstnikega, millele järgneb Juan Duarte Regino ja Ana Gutiezca audiovisuaalne performance „Grimoire. Arta & Spells Disaster”.

Maailma eri paigust pärit ja erinevaid meediumeid kasutavaid noori kunstnikke koondav projekt heidab pilgu öisesse pimedusse, mil suurem osa inimesi näeb unenägusid. See on piiriala, mis on seotud reaalse eluga, kuid kus kõik on teatud mõttes ka ümber pööratud.

„Öö on müstiline ja mitmetähenduslik,” ütlevad kuraatorid, kommenteerides kunstnike öiseid nägemusi. Näitus on avatud 22.–26. novembrini kell 12–18.

Osalevad kunstnikud: Helmi-Elfriede Arrak (Eesti), Manfred Dubov (Eesti), Elisabet Ericson (Rootsi), Tiina Erik (Eesti), Maureen Gubia (Ecuador), Dylan Hayes (USA), Clara Bessijelle Johansson (Rootsi), Liisa Kruusmägi (Eesti), Liisi Küla (Eesti), Brothers Mangiagrigio (Itaalia), Alina Orav (Eesti ), Xavier Ovídio (Portugal), Johan Pajupuu (Eesti), Sofia Palma (Portugal), Juan Duarte Regino (Mehhiko), Rein R Seppius (Eesti), Therina Soupionas (Lõuna-Aafrika Vabariik), Kairit Sõlg (Eesti), Allan Sõnajalg (Eesti), Fernando Marcel Torres (Peruu), Ragne Uutsalu (Eesti), Dvvid/Presper Watson (USA), Masashi Yamamoto (Jaapan).

Liisa Kruusmägi on vabakutseline kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. 2013. a kevadel lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide joonistamise magistrantuuri.

Liisi Küla elab ja õpib Londonis, omandades hetkel Londoni Kunstiülikooli Wimbledoni Kunstikolledžis bakalaureusekraadi meediakunsti alal.

Rundumis toimuva kohta vaata lähemalt siit.