Sel reedel, 1. detsembril kell 18 toimub Kraamis (Ülase 16/Madara 22) graafikakunstniku Lilli-Krõõt Repnau näituse „Hääle õigus” avamine.

Lilli-Krõõt Repnau „My name is Peaches!” , linoollõige, 2017

Lilli-Krõõt Repnau „My name is Peaches!” , linoollõige, 2017

„Hääle õigus” on autobiograafiline lugulaul enese hääle leidmisest ja selle pikast teekonnast. Näitus keskendub Repnau viimaste aastate otsingutele ning näha saab kolmes erinevas kunstiresidentuuris tehtud töid ja videosid.

„Ma olen laule välja mõelnud nii kaua kui end mäletan, kuid enamasti hoidnud ja laulnud neid vaid iseendale. See on olnud mu nähtamatu maailm. Ka üksi olles ja joonistades ma enamasti leelotan midagi või kordan mingit fraasi. Helide maailm on alati olnud minu jaoks oluline mõjutaja ning soovisin selle näituse puhul ka mõningaid teisi töid vaadelda läbi selle konteksti,” kirjeldab näituse algeid Repnau, lisades, et tegemist on ka pühendusega kõikidele kallitele naistele tema elus.

Neljapäeval, 21. detsembril toimub näituse lõpetamine ja pidu, kus saab tantsida ja nautida kõigi näituse tegemisel inspiratsiooniks olnud autorite, nagu Peaches, Joni Mitchell, Laura Marling, Frida Hyvönen jpt, muusikat.

Lisainfot leiad siit.