Osana arhitektuurikonverentsist „The Good, the Bad and the Ugly” toimub sel laupäeval, 18. aprillil Linnalabori eestvedamisel öine linnaretk Vabakäik, mille moodustavad kõikvõimalikud käigud ja otseteed: vahekäigud, salakäigud, läbikäigud, aga ka arutluskäigud.

Psühhedeelne ööretk viib radadeni, mida kohalikud võivad teada, aga milleni Google Maps ei juhata. Retk läbib kolme tunni jooksul Tallinna kesklinna asumeid: teele jäävad Vanalinn, Kassisaba, Tatari. Otseteed kulgevad mööda takistusi nagu aiad ja aiaaugud, tihti tuleb siit-sealt läbi murda – vabakäik on tõepoolest vaba.

Retk vaheldub väliruumist siseruumi, teele jäävad sooja ning kosutust pakkuvad külaskäigud. Käsitletakse samal päeval toimunud arhitektuurikonverentsi „The Good, the Bad and the Ugly” võtmeteemasid nagu limiteeritud ja reguleeritud ruum ning planeerimise ebakõlad.

Retk algab kell 03.00 öösel ja lõppeb kell 06.00 hommikul. Linnaretke algus- ja lõpp-punktiks on Vene teater (Vabaduse plats 5). Retke keel on inglise keel. Valmis tasub olla öiseks seikluseks, ronimiseks, pugemiseks ning jalutamiseks. Kaasa võtta tasku- või pealamp, midagi sooja juua ning sobiv riietus ja jalanõud.

Retkel osalemiseks kanna osalustasu 13 eurot enne retke hiljemalt neljapäeva, 16. aprilli õhtuks MTÜ Linnalabori kontole EE262200221053712072 (Swedbank), märksõnaks ÖÖRETK ja nimi (kelle eest tasud). Kokku on retkel 20 kohta.

Rohkem infot retke Facebooki lehel.

Kiika ka arhitektuurikonverentsi „The Good, the Bad and the Ugly” Facebooki lehele.