Reedel, 2. juunil kell 11­–15 toimub Linnateatris juba traditsiooniks kujunenud igakevadine Heade Asjade laat. Tänavune laat on järjekorras viies ning pühendatud eeskätt rohelisele ning keskkonnasäästlikule mõtteviisile.

Linnateatri Heade Asjade laat. Foto: Siim Vahur

Linnateatri Heade Asjade laat. Foto: Siim Vahur

„Heade Asjade laada mõte on juba aegade algusest peale olnud see, et meie kaunis keskaegne teatrihoone muutuks üheks päevaks tagasi kaupmeestemajaks – selleks, milleks ta kunagi ka ehitati,“ ütles Linnateatri maja perenaine Margot Böttcher. „Heade Asjade laada eesmärk on pakkuda mõnusat atmosfääri linnarahvale. Seetõttu on sel aastal avatud Roheline kohvik, kus saab mekkida Linnateatri töötajate köögisahvritest pärit paremaid palu ning vaadata loodusfilme,“ lisas ta.

Käsitöölisi tuleb Heade Asjade laadale nii teatrimaja seest kui väljast. „Esindatud on nii tublid kodumaised käsitöölised kui Linnateatri enda töötajad, kes aeg-ajalt näputööd teha armastavad,“ sõnas Böttcher. Suurim rõhk on kauplejate puhul taaskasutusel – palju käsitöölisi kasutab oma toodete valmistamisel just taaskasutamise meetodit.

Kell 13 toimub teatri fuajees Heade Asjade oksjon, mida juhib Linnateatri näitleja Mart Toome. Müügile tulevad erinevad rekvisiidid ning muud põnevad kaubad, mille müügist saadud tuluga toetatakse Linnateatri rattaparkla rajamist, mis on üks teatri rohelisemaks ning keskkonnasäästlikumaks asutuseks muutmise plaanidest.

Eksklusiivselt tulevad laadal müügile ka Noorsooteatri 25. juubeliks valmistatud kangast õmmeldud riidest kotid. Tegemist on erakordse kangaga, mille illustratsiooni autoriks on tuntud eesti graafik Herald Eelma ning mis on trükitud veel Kreenholmi manufaktuuris. Kottide eest saadud tulu kogutakse samuti Linnateatri rattaparkla rajamiseks.

Ühtlasi saab terve päeva jooksul külastada kirbuturgu, kus kauplevad Linnateatri töötajad.