Täna, 24. veebruaril algusega kell 13.00 toimub Tartu Elektriteatris „Living Architectures” linastus: 6-tunnine maratoni vormis näidatav dokumentaalfimide sari arhitektuuri tippteoste suhtest argieluga.

Filmi „Gehry's Vertigo” peategelane Guggenheim Museum Bilbao

Filmi „Gehry's Vertigo” peategelane Guggenheim Museum Bilbao

Dokumentaalfilmide sari käsitleb maailma tipparhitektuuri teoseid viisil, mil arhitektuuri populariseeriv ning ülistav visuaalmaailm seda siiani teinud ei ole. Ila Bêka ja Louise Lemoine panevad filmides kahtluse alla arhitektuuri kui visuaalse vormi ülistamise, mis tihti varjutab hoone tõelise olemuse idealistlike eelarvamuste ning esteetilise perfektsuse taotlustega.

Läbi viie vapustavalt inimliku ning intrigeeriva filmi tutvustab itaallasest ning prantslasest režissööri–produtsendi duo arhitektuuri elulisust, haprust ja haavatavat ilu inimeste kaudu, kes on nende hoonete igapäevasteks kasutajateks. Seega ei räägita vaatajale arhitektuurist, vaid arhitektuur kõnetab vaatajat ise. Filmid pööravad vähem tähelepanu hoonete struktuuridele ning tehnilistele detailidele ja lähenevad kaasaegse arhitektuuri ikoonidele pigem läbi intiimse, isikliku sfääri.

Kuuetunnise maratoni vormis on filmiseeriat tutvustatud muuhulgas Madridis, Melbourne’is, Portlandis, Linzis, Oslos ja Stockholmis.

Filmid linastuvad originaalkeeles (prantsuse, hispaania ja itaalia) ingliskeelsete subtiitritega. Igale filmile järgneb 15-minutine paus.

Filmi „Koolhaas Houselife” treiler:

Rohkem infot linastuvate dokfilmide kohta vaata „Living Architecturesi” kodulehelt ning kiika ka Elektriteatri kinokava.