Kolmapäeval, 6. novembril juhatab Tõnu Kaljuste maailmakuulsas Southbank Centre kultuurikeskuse kontsertsaalis festivali „The Rest is Noise” raames London Philharmonic Orchestra esinemist. Royal Festival Hallis toimuval kontserdil tulevad ettekandmisele teosed „Offertorium” Sofia Gubaidulinalt ning „Magnificat”, „Cantus in Memory of Benjamin Britten” ja „Berliner Messe” Arvo Pärdi loomingust.

Londoni saatkonna kultuurinõunik Kristel Oitmaa sõnul hindavad festivali korraldajad Arvo Pärdi loomingut kõrgelt, see on Suurbritannias äärmiselt populaarne ja puudutab briti publikut sügavalt. „Pärdi teosed on tugevalt seotud ka festivali ühe alateemaga, milleks on poliitika ja vaimsus 20. sajandi teisel poolel, täpsemalt aastatel 1970–1989,” ütles
Oitmaa. Kultuurinõunik lisas, et korraldajad valisid Arvo Pärdi välja põhjusel, et ükski teine helilooja ei ilmesta seda teemat paremini kui Pärt, kelle looming sisaldab intensiivset ja tugevat vaimsust.

Tõnu Kaljuste valiku puhul lähtusid korraldajad aga sellest, et dirigent on olulise osa oma tööst pühendanud just eesti heliloojate loomingu juhatamisele. „Seetõttu on London Philharmonic Orchestra juhatamiseks Kaljuste just kõige sobivam,” vahendas Oitmaa festivali läbiviijate arvamust.

Samuti märkis kultuurinõunik, et „The Rest is Noise” on üks Southbank Centre ambitsioonikaima klassikalise muusika festivale läbi aegade. „Festivali eesmärk on esitleda 20. sajandi muusikat, mis on ajendatud ja seotud ajalooliste, poliitiliste ning kultuuriliste aspektidega,” ütles Oitmaa. Festivali raames toimub aastaringselt arvukalt kontserte ja üritusi ning see taaselustab Alex Rossi tuntud uurimuse 20. sajandi muusikast peakirjaga „The Rest is Noise”.

Londonis asuv Southbank Centre on üks Euroopa tuntumaid ja suuremaid kultuurikeskuseid, mida külastab aastas üle kolme miljoni inimese.

Täpsem info kontserdi kohta siin.