Kolletamiskuul on viimane aeg jalad kõhu alt välja tõmmata ja enne suurt pori metsa tõtata! RMK on avanud uue matkatee lõigu Põhja-Eestis, nii et nüüd saab Perakülast Võrumaale Ähijärvele välja kõndida, kokku üle kaheksasaja kilomeetri.

Foto: Remo Savisaar

Foto: Remo Savisaar

RMK programmis „Loodusega koos” toimub oktoobrikuu vältel muuhulgas linnupäev Kablis, maalimispäev Harku metsas ja matkapäev Viitnas.

Kuu keskel pajatab loodusemees Matsalus Penijõe mõisas põnevatest kohtumistest metsas ning kuu lõpus toimub Viimsis metsarahva mõtiskelu. Igal laupäeval viib Looduse Omnibuss linlased endiselt metsa või kaugema kandi teatrisse.

Kooljakuu esimesel esmaspäeval algab rahvusraamatukogus taas loodusõhtute sari, mille seekordseks külaliseks on geoloog Kalle Suuroja.

Kes aga selja higiseks saamisest ära ei ütle, saab võtta osa Eestimaa Looduse Fondi kolmepäevastest talgutest – rehekuul puhastatakse Vormsil loopealset kadakatest, koristatakse Haeskas puisniitu okstest ning kohendatakse Lahemaal ebapärlikarpide eluolu. Pärast tööd ootab talgulisi kuum leil!

Hoia sündmustel silma peal Loodusega koos, Looduse Omnibussi ja ja ELFi Loodustalgute kodulehekülgedel.