Laupäeval, 13. mail tulevad kell 12–17 Tartu Kirjanduse Maja lokaali Arhiiv kokku loomingulised mõttetalgulised. Sõnale pühendatud loomehäkk tähendab poolepäevaseid ideetalgusid kirjasõna, kirjastamise, e-raamatute, e-õppevahendite, pildilise sõna, tekstikohandamiste ja uute tehnoloogiliste lahenduste tuleviku teemal.

Villem Varik juhib loomehäkil sõna, linnaruumi ja liikumise teemalist laudkonda.

Villem Varik juhib loomehäkil sõna, linnaruumi ja liikumise teemalist laudkonda.

„Loomehäkk: sõna eri” on poolepäevane ideehäkk teksti ja sõna võimalustest tehnoloogilises tulevikus. Meie eesmärk on manada esile uudseid teksti loomise, leviku ja kasutamise stsenaariumeid ning mängida mõttes läbi nende kultuurilisi, majanduslikke ja ühiskondlikke mõjusid. Loomehäkil osalejad moodustavad erinevate teemavaldkondade ümber meeskonnad, kes lauajuhtide vedamisel proovivad oma visioone sõnastada. Ürituse käigus võib, aga ei pruugi kirjutada koodi või näidata slaide.

Teemaderingi kuuluvad 1) kirjasõna ja loojutustamise uued tehnoloogilised või käsitöölised võimalused (lauajuht Hendrik Väli Avitast); 2) kirjandussündmuste ja etenduskunstiliste lavastuste salvestamine ja kasutamine õppematerjalidena (lauajuht Alar Rammo Avitast) ning 3) sõna, linnaruum ja liikumine. Uued keskkonnad, tegevused ja linnaruumi hõivavad viisid tekstide kogemiseks (lauajuht Villem Varik Viljandi Loomemajanduskeskusest).

Lisainfot leiad Facebooki ürituselt „Loomehäkk: SÕNA ERI”.