21. märts on rahvusvaheline luulepäev. Nagu juba tavaks saanud, korraldab Tallinna Keskraamatukogu sel puhul Luulemaratoni. Seekordse Luulemaratoni teeb eriliseks see, et esmakordselt toimub see kahes keeles ja kahes raamatukogus: reedel, 20. märtsil kell 12.00–19.00 saab Tallinna Keskraamatukogu peamajas kuulata eestikeelset luulet ning võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) vene keeles esitatud luulet.

Luuletaja Eda Ahi. Foto: Peeter Laurits

Luuletaja Eda Ahi. Foto: Peeter Laurits

Tallinna Keskraamatukogu korraldab Luulemaratoni 2012. aastast, kuid esmakordselt löövad sellel aastal kaasa ka vene keelt rääkivad luuletajad. Võõrkeelse kirjanduse osakonnas esinevad Anna Makarova, Ljudmila Semjonova, Viacheslav Pernavskiy, Tatjana Manevskaja, Nikita Dubrovin, Denis Kuzmin, Dmitri Krasnov, Antipa Moltšun ja duett Sjurpriz. Luuletajaid juhatab sisse P.I.Filimonov.

Raamatukogu peamajas esinevad Veronika Kivisilla, Indrek Koff, Eda Ahi, Peep Ilmet, Kätlin Kaldmaa, Wimberg ja Hans Kaldoja. Päevajuht on Igor Kotjuh.

„Luulemaraton on pühendatud ülemaailmsele luulepäevale, mis justkui iseenesest eeldab luule esitamist erinevates keeltes”, põhjendab Luulemaratoni programmi laiendamist päevajuht Igor Kotjuh.

Rahvusvahelist luulepäeva tähistatakse ka Tallinna Keskraamatukogu Facebooki Noorteka leheküljel, kus 20. märtsil jagab noortele oma luulet ja mõtteid Margit Peterson.

Liitu Luulemaratoniga Facebookis.