Me kõik oleme kuulnud kitarrega hipisid ja moosekante suvistel vanalinnatänavatel ja talvistegi baaride suitsuruumides korduvalt laulmas „Я – солдат, Я не спал пять лет и у меня под глазами мешки…”, kas me kõik selle pala esitajat teadsime, on teine küsimus.

5’nizza. Foto: Sergei Sarakhanov

5’nizza. Foto: Sergei Sarakhanov

Pärast kaheksa aastat(!) kestnud esinemispausi tänavu taasühinenud ukraina-vene kultusbänd 5’nizza teeb Euroopa-tuuri ja satub sellega seoses ka Tallinna Rock Cafesse! Kontsert toimub pühapäeval, 13. detsembril kell 20.00.

5’nizza (hääldatakse nagu пятница nagu pjatnitsa (nagu reede)) loomingulise ühenduse lõid 1998. aastal Ukraina linnas Harkivis kaks tüüpi – Andrei Zaparožets ja Sergei Babkin. Millenniumivahetuse kandis tõid Andrei ja Sergei sõõmu värsket õhku ka popist tüdinud Moskva klubiellu, millele järgnesid menukad tuurid nii Ida- kui ka Kesk-Euroopas, kuni bändi lagunemiseni 2007. aastal.

Igal pool, kus on üks kitarr ja palju vaba aega, võisid mehed oma laule laulda. Kuigi 5’nizzat on nimetatud reggae-bändiks, pole nad sellega päris nõus ning tahaksid üleüldse kõikvõimalikest mõjutustest lahti saada. Lisaks Jamaica rütmidele on nende muusikas paras kogus bossanoovat, tangot, hiphoppi ja teisi elamise hullusest pulbitsevaid biite. On öeldud, et iga 5’nizza kontsert on täis maagiat ja võlukunsti.

Nüüd, kaheksa aastat pärast laialiminekut on mehed taas koos, andes oma vanadele lugudele uue elu ja mõtte ning pakkudes publikule ka hulga värsket kraami.

Ürituse event Facebookis.