Majical Cloudz on elektroonilist indie-poppi viljelev kanada kollektiiv, mille liikmeteks on Devon Welsh ja Matthew Otto. Nende viimane album „Are You Alone?” hakkas kujunema pärast bändi tuuritamist Lorde’iga eelmisel sügisel. Pea kogu varem salvestatud materjal jäeti kõrvale, kuna tuur pakkus meestele palju õppetunde ja selgust selle kohta, mida nad oma muusikaga saavutada tahavad.

Plaadi oluline märksõna on „minimalism”. Minimalistlik on nii laulmisviis kui ka seda saatvad helid. Samas toob Welsh oma laulu ja sõnadega kaasa nii palju emotsioone, vastandudes meloodiate ja produktsiooni tagasihoidlikkusele. Lugude iseloom on jutustav, solist on avameelne ja jagab oma mõtteid ning tundeid kõigiga, kes on ainult valmis kuulama. Ta on haavatav ning teab seda ka ise, kuid see ei sega teda end kohati lausa dramaatiliselt väljendamast.

Plaadi teemad on ühtaegu konkreetsed ja keerulised. Welsh laulab muu hulgas armastusest, üksildusest ja üksinda olemisest. Seda ilmestavad ka sõnad loos „If You’re Lonely”: „So if you’re lonely / You don’t have to be / All alone / No one has to be that way / No one has to be afraid of being loved.”

Lugude aeglane tempo, suuri muutusi vältiv helikeel ja muidugi sõnad hoiavad melanhoolsuse taset kõrgel, kuid siit-sealt paistab ka mõni lootuskiir, näiteks Andy Warholi maali järgi nime saanud loos „Silver Car Crash”, kus segunevad nii siirad tundeavaldused kui ka sünged mõtted. Aus ja ehtne album.