Homme, 6. septembril kell 17 tutvustab kunstnik Maria Kapajeva oma kahekuise residentuuri tööprotsessi Narva kunstiresidentuuris, kus ta tegeleb Kreenholmi manufaktuuri sotsiaalse pärandiga.

Foto seeriast „Sinu Kreenholmi lood”. Foto: Maria Kapajeva / mariakapajeva.com

Foto seeriast „Sinu Kreenholmi lood”. Foto: Maria Kapajeva / mariakapajeva.com

Viimased 10 aastat Londonis elanud Narvast pärit kunstnik Maria Kapajeva on viimased kaks aastat kogunud pankrotti läinud Kreenholmi tekstiilitööstuse töötajate mälestusi ja perekonnafotosid koos Narva Kolledžiga algatatud projektis „Sinu Kreenholmi lood”. Kunstnik on keskendunud vabriku endiste töötajate isiklikule ja kollektiivsele mälule pärast Nõukogude Liidu lagunemist, kasutades peale 30 tehtud intervjuu ja 600 digitaliseeritud foto ka isiklikku perekonnaarhiivi oma vanemate ametiajast Kreenholmis.

Kapajeva kahekuuline sotsiaalne kunstiprojekt kaasas aktiivselt kohalikku kogukonda: kunstniku käsutuses oli terve residentuurimaja, kus narvakad said tema juhendamisel talletada oma Kreenholmi loo. Homme avab ta oma residentuuri, kus tutvustab senist tööprotsessi ja räägib tulevastest ideedest.

Maria Kapajeva kunstiresidentuur „Kreenholm: work in progress” on avatud homme, 6. septembril kell 17–20 aadressil Joala 18, Narva.

Üritus Facebookis